Dziecko

Dwunasty miesiąc Matyldy !

13 grudnia 2014

Matylda skończyła dzisiaj pierwszy rok swojego życia. Jak się pisze post w takim dniu? Niełatwo. Bo jak opisać rok wzruszeń największych i równie ogromnych obaw i niepokojów.  Najważniejszy rok naszego życia. Mówię to z pełnym przekonaniem. Możliwe, że najważniejszy rok życia Matyldy. Rok, w którym tworzy się wszystko. Więź, bliskość, zrozumienie, miłość i rodzina…

Zresztą nie o moim macierzyństwie tu będzie, a Matyldzie, która skończyła dziś dwunasty miesiąc swojego życia! Moja kochana, najukochańsza. Nasze wielkie pozytywne zaskoczenie. Przecież spodziewaliśmy wszystkiego co najgorsze. Że być może nas to przerośnie. Ze zmęczenia, wkurzenia czy irytacji. Że nic nie będzie tak, jak powinno. Że nie podołamy. A tym czasem urodziła się ona i pozwoliła nam uwierzyć, że jesteśmy najlepszymi rodzicami, jakimi tylko możemy być.

Matyldo kochana! Zawsze uśmiechnięta, choć do rechotów w głos trudno Cię skłonić. Dopiero tata Cię musi wytarmosić, albo mama schować się pod kołdrę czy zrobić inną bardzo śmieszną rzecz. Nie mogłaś nam się trafić lepsza czy idealniejsza. Bo dla nas jesteś absolutnie doskonała. W każdym centymetrze swojego niedużego ciałka. Żadna tam z Ciebie księżniczka, chociaż królowa naszych serc. Urwis nasz mały i psotnik. Optymistka. Miłośniczka przytulania, cosleepingu, bananów, zabaw z mamą, powrotów taty, raczkowania, długich spacerów i innych dzieci. Uwielbiasz czytanie książek. Nie znoisz zabawek w pudełkach. Ani przez chwilę być tam nie mogą! Coraz głośniej buntujesz się, gdy zabieram co zakazane. Płaczesz, tylko wtedy jest Ci naprawdę źle. Tak dobrze znosisz wykluwającego się zęba, chociaż męczy Cię on już drugi tydzień. Ciekawska dusza z Ciebie. I podróżnik nasz wielki i dzielny. Czy Ty wiesz ile tysięcy kilometrów za Tobą? A ile dopiero przed nami? Stoisz już sama przez dłuższy moment, lada chwila zrobisz pierwszy krok. Przytulasz się i mówisz „aaa” gdy chcesz iść spać. Pokazujesz ucho (dwa ucha), nos i oko. Wiesz co to bucik, misiu i banan (no oczywiście) i wiele, wiele innych rzeczy. A Twoje pierwsze prawdziwe słowo to „kurka”. Tak, kurka. A kurka robi ko-ko-ko.

I mogłabym tak pisać i pisać w nieskończoność, ale czas iść i cieszyć się sobą. Tymczasem rośnij nam zdrowo Kochana Córko. Odkrywaj, eksploruj, zachwycaj, zdobywaj świat! Bez obaw, jesteśmy tuż obok.

 

Podobne wpisy

34 komentarze

  • Reply Różowa Klara 13 grudnia 2014 at 10:58

    Jest przeurocza! Samych radości i dużo zdrówka.

  • Reply Paula W. 13 grudnia 2014 at 11:15

    Wszystkiego najlepszego dla Matyldy od Franka i jego mamy 🙂

    • Reply radoSHE 13 grudnia 2014 at 20:12

      Dzięki Paula i Franku!:)

  • Reply Góralska Mama 13 grudnia 2014 at 11:17

    Matyldo – śliczna dziewczynko – razem z Basią życzymy Ci wszystkiego co najpiękniejsze.
    By omijały Cię troski, a na swojej drodze żebyś spotykała same radości.
    Rośnij zdrowo na pociechę rodzicom.
    Uśmiechaj się dalej tak pięknie jak do tej pory i odkrywaj świat !

    Sto lat ! :*

    • Reply radoSHE 13 grudnia 2014 at 20:13

      Piękne życzenia, oby się spełniały, dzięki!:)

  • Reply Retromoderna 13 grudnia 2014 at 12:21

    Śliczna księżniczka.
    Wszystkiego najlepszego

  • Reply magdalena B 13 grudnia 2014 at 12:22

    Zuzanka w swoje pierwsze urodziny tez miala tą różową sukieneczke z hm i koronę a nawet biale rajtki 🙂 takze swietny outfit mamy 😀

    http://silence099.wordpress.com/2014/10/10/375-dni/

    • Reply radoSHE 13 grudnia 2014 at 20:14

      Haha, ale jaja. No kropka w kropkę, tylko fryz je różni:)

  • Reply Francuska Bombonierka 13 grudnia 2014 at 13:52

    Jest przepiękna! Samych cudowności życzę.

  • Reply Panna Oceanna 13 grudnia 2014 at 13:57

    Sto lat w zdrowiu!

  • Reply Instytut Doświadczeń 13 grudnia 2014 at 15:50

    Fajny post. Cieplutki i uroczy jak Matylda na zdjęciach.

  • Reply Szczęśliwa Mama 13 grudnia 2014 at 17:58

    Wszystkiego najlepszego!

  • Reply Fannaberie 13 grudnia 2014 at 18:14

    Wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze Matyldo! Rośnij zdrowa, silna i mądra! Sto lat! ♥

    • Reply radoSHE 13 grudnia 2014 at 20:16

      Dziękujemy za życzenia!

  • Reply Panna Oceanna 13 grudnia 2014 at 20:37

    I przy okazji zapraszam na konkurs 😉 http://panna0ceanna.blogspot.com/2014/12/uwaga-uwaga-konkurs.html

  • Reply Ruby Soho 13 grudnia 2014 at 21:01

    Cudowna mała Matylda!
    Wielkie buziaki i pozdrowienia od nas!
    Wszystkiego najlepszego maluszku, rośnij zdrowo <3
    P.S. Ja się wzruszyłam czytając Twój post, więc.. remis jest 🙂

  • Reply Kaaaciulkaaa 13 grudnia 2014 at 21:14

    Zdrówka przede wszystkim, miłości i by każdy kolejny rok był piękniejszy od poprzedniego:) A tak nawiasem mówiąc to dziś kupiłam chrześnicy na święta tą sukieneczkę i teraz się upewniłam, że to był dobry wybór;) Pozdrawiam

  • Reply Mariola Majka 13 grudnia 2014 at 21:38

    Tak pięknie napisałaś!

    Zdrowia dla Matyldzi i całej Waszej rodziny! Kochajcię się i wziaż żyjcie tak pięknie! Wszystkiego dobrego z okazji tego najwspanialszego roku!

  • Reply Pola 14 grudnia 2014 at 10:24

    Pięknie napisane, wzruszyłam się:)

    Wszystkiego najlepszego!

  • Reply G. 14 grudnia 2014 at 10:25

    śliczna królewna 🙂 a te dolne ząbki są przeurocze 😉

  • Reply Domi Z 14 grudnia 2014 at 20:12

    Cudowna Matyldziu samych najlepszości w życiu ! :***

  • Reply Katjuszka 14 grudnia 2014 at 20:14

    Nie mogę w to uwierzyć. No nie mogę!

    Matyldo wszystkiego najlepszego! Masz być zawsze szczęśliwa! 🙂

  • Reply Misako - matka po japońsku 14 grudnia 2014 at 22:05

    Rośnij księżniczko nadal tak ślicznie.

    Kiedy to zleciało, no kiedy powiedz 🙂

    STO LAT GWIAZDKO

  • Reply Zuzi Clowes 15 grudnia 2014 at 17:47

    O mamo, co za zdjęcia, uwielbiam! A dla Matyldzi spóźnione najepszości, kur-ka! xxxxx

  • Reply Kamila Łukaszów 15 grudnia 2014 at 20:47

    Wszystkiego Najlepszego dla przepięknej Matyldy !:)
    Pozdrawiam 🙂

    http://kamii-foto.blogspot.com/

  • Reply Kaps Love 20 grudnia 2014 at 22:27

    Cudownie to opisałaś bo dziecko to największy cud i szczęście, o którym możemy mówić i pisać bez końca;) Rośnij duża piękna księżniczko i żebyś zawsze była otoczoną ogromną miłością. Całusy i ciepłe uściski:)

  • Reply Meg 26 lutego 2015 at 08:15

    Moja córa jest dzień starsza 🙂