Akumulatory do wózków inwalidzkich

Akumulatory do wózków inwalidzkich różnią się od standardowych akumulatorów rozruchowych, stosowanych w pojazdach, zarówno strukturą, jak również wykorzystaniem. Akumulatory samochodowe podczas pracy są na bieżąco ładowane poprzez generator, działają zatem w trybie buforowym. Ich podstawowym działaniem jest oddanie znacznej ilości energii do startera w niedługim dystansie czasu. Wózki inwalidzkie nie mają narzędzi na bieżąco ładujących akumulator podczas ich pracy. Taki styl pracy zwiemy okresowy.

Akumulatory do wózków inwalidzkich oraz ich typy

Akumulatory żelowe powstały na podstawie standardowych baterii kwasowo-ołowiowych. Rozbieżność jest taka, iż kwas siarkowy, jaki spełnia w akumulatorach rolę elektrolitu jest połączony z krzemionką. Taka kombinacja zapewnia spoistość żelu. W akumulatorach AGM Elektrolit został zupełnie połączony w macie z włókna szklanego, jaka – zamiast standardowych oddzielaczy – znajduje się między płytami dodatnimi oraz ujemnymi. Takie wyjście chroni akumulator przed pęknięciem się elektrolitu. Włókno szklane wyróżnia się ogromną porowatością – poprzez co dopuszczalne jest pewne odprowadzenie gazów, jakie występują podczas ładowania do płyty ujemnej, gdzie jest ich rekombinacja, więc zmiana w wodę.

Jak dobrać akumulatory do wózków inwalidzkich?

Wybierając akumulatory żelowe do wózka inwalidzkiego należy zwracać uwagę na dostępne miejsce do przyłączenia innowacyjnego akumulatora żelowego (GEL), jak także równiez rozmiarami oraz parametrami „starszego” akumulatora. Także należy zwrócić uwagę na posiadaną ładowarkę lub jest do akumulatorów żelowych (jeśli dotychczasowe akumulatory były żelowe prawdopodobnie się nadaje). Zalecamy Ładowarkę impulsową 24V / 4A z końcówką okrągłą z trzema pinami.