BIM budownictwo to nie tylko sprawniejsze projektowanie, ale także swobodna komunikacja, również w obrębie różnych branż. Praca w jednym środowisku daje wiele możliwości. Poza oczywistymi aspektami, jak sprawniejsza i szybsza praca należy pamiętać także o wyższej dokładności. Dzięki temu, że część rzeczy generowana jest na bazie danych automatycznie, zmniejsza się ryzyko błędu – zwłaszcza w przypadku nanoszenia zmian i poprawek.
Program dla inżynierii budowlanej Prota pozwala skorzystać z polskich norm, co jest istotnym, dodatkowym atutem narzędzia. BIM dla polskiego budownictwa, choć był rewolucją, nie jest już tematem zupełnie nowym. Mamy na rynku wiele rozwiązań i te, które pojawiają się dopiero teraz – mamy już do czego porównać. Warto mieć na uwadze, że BIM jest w Polsce zjawiskiem stosunkowo nowym – rozwijającym się. Dlatego tak naprawdę to właśnie kolejne lata będą pokazywały nam kierunek rozwoju na nadchodzący czas. Wyznaczenie nowych trendów i zmiana jakościowa w podejściu do projektowania to procesy, które wymaga ogromnego nakładu pracy i zaangażowania.
BIM dla polskiego budownictwa postrzegany jest jako rewolucja, ale nie jest to niczym niezwykłym – nowa technologia wdarła się w branżę na całym świecie, diametralnie zmieniając podejście do projektowania większości konstruktorów, inżynierów i projektantów. Są jeszcze osoby, które trwają przy swoim, ale z dużym prawdopodobieństwem prędzej, czy później będą musiały poważnie rozważyć zmianę.
Chętnie wybieranym programem dla inżynierii budowlanej jest PROTA. Jest to w pełni zautomatyzowane narzędzie do tworzenia konstrukcji, które zostało wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje do tworzenia zaawansowanych projektów. Składa się z czterech specjalistycznych modułów stworzonych do analizy, automatycznego tworzenia rysunków, generowania połączeń stalowych oraz zarządzania i udostępniania swoich projektów.
BIM budownictwo w naszym kraju to coraz bardziej nośny temat. Nie bez powodu program dla inżynierii budowlanej według wielu specjalistów powinien obsługiwać technologię modelowania informacji o budynku – w innym przypadku jest uważany za przestarzały. Zarówno konstruktorzy, jak i architekci coraz chętniej dostosowują się do tej swoistej budowlanej „mody” i wychodzą z tradycyjnego projektowania.
Sprawdź
-
Przegląd rynien okrągłych na rynku – którą wybrać?
-
Jakie są najnowsze trendy w wynajmie maszyn budowlanych?
-
Czy agregat prądotwórczy to dobre rozwiązanie na awarie prądu?
-
Kostka brukowa a bezpieczeństwo: antypoślizgowe rozwiązania
-
Zabezpieczenie tarasu przed wodą – jakie metody są najskuteczniejsze?