źródło: pixabay.com/Pexels

Dom

Co warto wiedzieć o sukulentach?

Sukulenty to rośliny, które magazynują wodę w swoich liściach, łodygach lub korzeniach. Są znane z niewielkiego zapotrzebowania na wodę i odporności, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają ręki do kwiatów. Wbrew temu, co sądzi wiele osób, sukulenty niekoniecznie wymagają gleby; niektóre rosną w szczelinach skalnych i płytkich grządkach, a inne można sadzić bezpośrednio w ziemi, bez żadnej gleby. Jeśli chcesz dodać kilka z tych pięknych roślin do swojego domu, oto kilka rzeczy, które możesz chcieć wiedzieć:

 

Aby zapewnić im szczęście i zdrowie, sukulenty potrzebują dużo światła i dobrego drenażu. Docenią również stosunkowo ciepłe środowisko (najlepiej między 60 a 80 stopni Fahrenheita). Warunki te można łatwo zapewnić wiosną i latem – wystarczy upewnić się, że okna są dobrze doświetlone i mieszkasz na obszarze o stabilnych temperaturach.

 

Sukulenty są również tolerancyjne na szeroki zakres temperatur. Chociaż wolą ciepło, nie umrą, jeśli będą wystawione na działanie chłodniejszej pogody – w rzeczywistości, jeśli temperatura spadnie zbyt nisko w miesiącach zimowych, mogą stracić liście, ale nadal przetrwają. W większości przypadków liście powrócą, gdy nadejdzie wiosna. Wejdź również na stronę http://forhomies.pl/