Czym jest pomoc prawna?

Pomocą prawną nazywamy usługi, które świadczące są dla danej osoby lub innego podmiotu w celach prawnych, a przede wszystkim w sytuacjach ochrony jego mienia oraz interesów. W Polsce pomoc prawną udzielają adwokaci, notariusze, radcy prawni oraz różnego rodzaju doradcy prawni. Osoba świadcząca usługę prawną w Polsce najczęściej za udzielenie porady liczy od 80 zł do 200 zł. Należy przy tym pamiętać, że im większa, bardziej skomplikowana jest porada dotyczącej konkretnej sprawy, tzn. gdzie występuję więcej dokumentacji do zapoznania przez doradcę, tym większa może być stawka danej pomocy prawnej.

Kto może skorzystać z porady prawnej?

Każda osoba ma prawo skorzystać z porady prawnej. Niemniej jednak nie wszyscy ludzie dysponują odpowiednimi środkami, dzięki którymi mogliby skorzystać z danej usługi. Z tego powodu z bezpłatnej pomocy prawnej może skorzystać każda osoba, której nie stać finansowo na uzyskanie pomocy, pod warunkiem, że złoży odpowiednie oświadczenie.

Pomoc prawna gdziekolwiek jesteś – jak ją uzyskać?

Pewnie zastanawiałeś się, czy będąc poza swoim krajem, przysługuje Ci pomoc prawna za granicą https://adwokatweuropie.pl/ . Oczywiście, że tak. Będąc za granicą, przecież równie dobrze możemy potrzebować pomocy doświadczonej osoby w tych sprawach, gdzie wynik rozstrzyga sąd. Z tego względu przebywając w danym kraju bądź za granicą również możesz skorzystać z pomocy prawnej. Pomoc prawna za granicą przydaje się szczególnie osobom, które wyjechały za granicę i mają problemy prawne.