Detoks alkoholowy – najważniejsze informacje

Co się dzieje z alkoholikiem na detoksie?

Detoks alkoholowy Łódź wiąże się z objawami bardzo nieprzyjemnymi dla pacjentów, który się zdecydowali na odstawienie alkoholu. Detoks alkoholowy Łódź jest przeprowadzany pod okiem pielęgniarek oraz lekarzy w przejściu tego jakże trudnego momenty. Przede wszystkim chodzi o złagodzenie objawów fizycznych abstynencyjnego zespołu, do których na pewno należą:

W pierwszej fazie jest to ból głowy, ból mięśni, wymioty, nudności, nadmierne pocenie się oraz biegunki. W drugiej fazie jest to zaburzenie snu, rozdrażnienie, napady agresji, napady lęku oraz także omamy. Wiele osób sobie nie do końca zdaje sprawę, na czym konkretnie polega alkoholowa detoksykacja oraz jest to naprawdę proces bardzo skomplikowany. Z tego właśnie powodu część osób się decyduje na alkoholowy detoks w domu, a nie są do końca świadomi, jak wiele fizycznych oraz psychicznych objawów się z tym w ogóle wiąże.

Gdzie przeprowadzić alkoholową detoksykację?

Detoks alkoholowy w domu nie daje z reguły efektów pożądanych oraz kończy się bardzo szybką porażką. W przypadku pacjenta, który przebywał długo w alkoholowym ciągu, objawy psychiczne oraz fizyczne alkoholowej abstynencie tak silne mogą być, że poradzenie sobie samodzielne z nimi wręcz się okazuje niewłaściwe. Dlatego właśnie alkoholikom zaleca się zawsze alkoholową detoksykację w ośrodku specjalistycznym, szpitalu bądź też w klinice. Niekiedy alkoholowym detoksem określa się potocznie także domowe sposoby na leczenie kaca. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że taki właśnie detoks nie ma niczego wspólnego z właściwą alkoholową detoksykacją. Domowe sposoby alkoholowego detoksu organizmu to głównie bardzo intensywne nawodnienie organizmy, uzupełnienie braku witamin, elektrolitów oraz glukozy. Możemy to zrobić dzięki środkom dostępnym bez recepty czy też przyjmując pokarmy odpowiednie. Jak widać nie jest to zbyt trudne, ale dla alkoholików jest to dopiero pierwszy krok do wyjścia z nałogu.