Dlaczego musimy zapinać pasy w samochodzie?

Pamiętanie o zapinaniu pasów bezpieczeństwa za każdym razem, gdy wsiadamy do samochodu, może być trudne. Jest to niezbędne dla zapewnienia nam bezpieczeństwa na drodze, ale łatwo jest zapomnieć o tym nawyku. Czasami po prostu nie myślimy o tym, ponieważ czujemy się bezpiecznie i chronieni wewnątrz pojazdu. Ale nawet jeśli masz pewność, że nic się nie stanie, wypadki się zdarzają.

W niektórych krajach, takich jak Stany Zjednoczone, większość ludzi nie zapina pasów bezpieczeństwa z różnych powodów: nie podoba im się, jak się czują lub wyglądają, albo boją się, że zostaną uwięzieni podczas wypadku. Uważają, że zapięcie pasów może utrudnić ucieczkę z płonącego samochodu lub z tonącej wody. Ale czy rzeczywiście tak jest?

Jak być może już wiesz, pasy bezpieczeństwa są w rzeczywistości pierwszą linią obrony przed obrażeniami lub śmiercią w wypadku. Chronią przed wyrzuceniem z pojazdu i uderzeniem w inne obiekty na drodze lub inne osoby w samochodzie. Nawet z poduszkami powietrznymi i strefami zgniotu, pasy bezpieczeństwa są nadal niezbędne, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo w ich samochodach. Jeśli są używane prawidłowo, mogą zmniejszyć ryzyko śmierci o 50 procent w wypadku i o 60 procent w zderzeniu z pojazdem jadącym z prędkością ponad 30 mil na godzinę – lub w każdym innym wypadku. Więcej na beautyride.pl