Dlaczego warto szkolić się na coacha?

Źródło: pixabay.com / geralt

Coaching stał się w ostatnich latach bardzo modny, a dobry coach jest naprawdę na wagę złota. Jednak nie tylko potrzeby rynku sprawiają, że zawód ten należy do najbardziej rozchwytywanych. Dowiedz się, dlaczego naprawdę warto zostać coachem i pokieruj swoją karierę właśnie na taki tor.

 

Pomoc innym

Powiedzmy sobie szczerze, ktoś, kto chce zostać coachem, chce pomagać innym. Chce być trenerem osobistym, który wspiera swojego klienta w dojściu do upragnionego celu. Jego zadaniem jest działać tak, aby nie wyręczać, ale twórczo i merytorycznie wspomagać na każdym etapie.

Jak powinna wyglądać taka pomoc? To nakierowywanie na odpowiednie tory. Zadawanie pytań i pomoc w spojrzeniu na sytuację z nowej strony. Z całą pewnością to też pilne słuchanie i uważne przyglądanie się temu, co kryje się za słowami i gestami klienta. Nie każdy będzie chciał wszystko powiedzieć wprost od samego początku.

 

Nowa branża, nowe wyzwania, nowa przygoda

Jeśli lubisz, gdy w twoim życiu i pracy coś się dzieje, ta praca jest właśnie dla ciebie. Coaching to nowa branża, w której bez przerwy pojawiają się nowinki, ale też ciekawe wyzwania. To branża dla pionierów, którzy lubią zmiany i intrygujące wyzwania, stawiane przez los i klientów. Pokonywanie przeszkód to twoje drugie imię? W takim razie na pewno sobie poradzisz i nigdy nie będziesz się nudził!

Mówiąc krótko, warto zainwestować w swój rozwój w tym kierunku, aby po prostu spędzać życie ciekawie, z innymi ludźmi i na zajęciach, które są pasjonujące. Aby zacząć, z pewnością powinieneś zdecydować się na kurs “Mistrz coachingu”, który znajdziesz tutaj: https://meritum-coaching.pl/edycja-poznan.html. Pomoże ci zostać coachem albo doskonalić się w tej sztuce.