Dlaczego warto uczyć się angielskiego przez Skype?

Angielski przez Skype od kilku lat staje się coraz bardziej popularny. Powodem jest naprawdę spory wzrost technologicznej świadomości Polaków. Drugi powód mniej formalny to przyśpieszenie tempa życia, jak i fakt, że poświęcamy więcej godzin dziennie na zawodową pracę. Przeciwnicy nauki języka angielskiego przez Skype nadmieniają, że nauka powinna się opierać na wykorzystaniu metody komunikacyjnej. Jednak zapominają o tym, że Skype stworzony został właśnie z myślą o komunikacji pomiędzy ludźmi. Dlatego jako narzędzie kolejne w rękach lektora/dydaktyka nadaje się doskonale do wykorzystania podczas językowych kursów, szczególnie konwersacyjnych kursów. Powinniśmy się skupić na korzyściach, które nam daje wykorzystanie Skype do nauki języka obcego.

Angielski przez Skype to przede wszystkim wygoda. Wystarczy komputer podłączony do sieci oraz zainstalowany komunikator Skype. Bez znaczenia jest także miejsce, w którym się znajdujemy: uczelnia, praca, dom, kawiarnia, a nawet park. Może to być równie dobrze platforma wiertnicza lub też najbardziej egzotyczne miejsce na Ziemi. https://effectiva.pl/angielski-przez-skype

Lubimy tę formę nauki, ponieważ wiąże się z oszczędnością nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Wiele osób ma spory problem z zarządzeniem czasem, ciągle przecież gdzieś pędzimy i nie możemy zdążyć. Jest to niezmiernie ważny czynnik, który musimy wziąć pod uwagę przy wyborze formy nauki języka obcego, szczególnie jeśli chodzi o konsekwencje i systematyczność. Znacznie łatwiej będzie zagospodarować godzinę czy też dwie, bez konieczności przemieszczania się.