Historia powstania telefonu

Koncepcja telefonu jest równie prosta, co genialna. Idea jest śmiesznie prosta do wyjaśnienia: Maszyna, która przekazuje głos osoby z jednego miejsca do drugiego bez fizycznego transportu. To wszystko!

Kto wynalazł telefon?

Pierwszy telefon został wynaleziony w 1876 roku przez Aleksandra Grahama Bella, który urodził się 3 marca 1847 roku w Edynburgu w Szkocji. Chodził na studia na Uniwersytecie w Edynburgu, a następnie uzyskał tytuł magistra w London University College. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę z osobami niesłyszącymi i zainteresował się zaburzeniami mowy i treningiem mowy. W wolnym czasie podczas pracy na Boston University zaczął eksperymentować nad przesyłaniem dźwięku za pomocą prądu elektrycznego. 2 czerwca 1875 roku Bell zgłosił patent wynalazku o nazwie „Improvement in Telegraphy”. Było to zaledwie rok po tym, jak poślubił Mabel Hubbard, która później stała się twarzą na pierwszym znaczku telefonicznym w 1973 roku.

W 1877 roku Bell zademonstrował, że może przesyłać nuty muzyczne i mowę za pomocą przewodów, które zostały rozciągnięte pomiędzy dwoma pomieszczeniami jego laboratorium, znajdującego się w Bostonie w stanie Massachusetts. 10 marca 1876 roku Bell złożył wniosek o patent, w którym opisał metodę przesyłania dźwięków wokalnych za pomocą prądu elektrycznego przez przewody (innymi słowy mówienie do mikrofonu i odtwarzanie tego przez głośniki).