Dom

Jak można zadbać o higienę i czystość swoim basenie?

Jeśli masz basen, wiesz jak ważne jest utrzymanie go w czystości. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest upewnienie się, że woda jest odpowiednio zbalansowana, co oznacza, że poziom chloru i pH jest w sam raz. Najlepiej pod tym względem wyposażyć go w odpowiedni filtr basenowy, który przy każdej kąpieli w basenie, sprawi, że nie będzie się osiadał aż taki brud, dzięki czemu łatwiej zadbamy o jego czystość.

Należy również regularnie badać wodę pod kątem obecności bakterii i glonów. Jeśli tego nie zrobisz, możesz zachorować lub nawet mieć wypadek w basenie.

Oto kilka wskazówek dotyczących utrzymania basenu w higienie i czystości:

Regularne czyszczenie basenu

Musisz regularnie czyścić swój basen, przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli masz mały basen, to powinieneś go czyścić co drugi dzień. Czas potrzebny na czyszczenie zależy od wielkości basenu. Możesz użyć albo ręcznego odkurzacza lub automatycznego. Jeśli jednak kupujesz automatyczny odkurzacz, upewnij się, że ma on wystarczającą moc, aby wyssać cały brud z wody w basenie.

Używanie odpowiedniej równowagi chemicznej

Musisz użyć odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej, aby pozbyć się wszystkich bakterii obecnych w wodzie basenowej. Ponadto, jeśli istnieją jakiekolwiek plamy na bokach lub dnie basenu z powodu wzrostu glonów, to należy użyć algacyd do usuwania tych plam ze ścian basenu i podłogi.

Stosowanie tabletek chlorowych

Jeśli na ścianach i podłodze basenu znajdują się plamy z glonów, możesz użyć tabletek z chlorem, aby łatwo usunąć te plamy.