źródło: pixabay.com/congerdesign

Dom

Jak wybrać dobry materac?

Materace nie mają jednego rozmiaru dla wszystkich. Na przykład osoba, która śpi w gorących warunkach, będzie chciała uniknąć materiałów, które sprawiają, że czuje się jak w igloo. Z drugiej strony, osoba, która śpi w niskich temperaturach, prawdopodobnie będzie chciała uniknąć pianki memory, a wybrać wełnę lub alternatywne materiały, takie jak poliester lub bambus. Większe osoby mają tendencję do spania lepiej na materacach, które są twardsze i odwrotnie, osoby, które ważą mniej, mają tendencję do spania lepiej na miękkich powierzchniach.

 

Zastanów się, jakiego rodzaju materaca szukasz:

 

-Materace występują we wszystkich rodzajach kształtów i rozmiarów – i mogą być dowolną kombinacją twardości, grubości, warstw komfortu i materiału ramy. Jeśli nie jesteś pewien, który typ jest dla Ciebie odpowiedni, nie bój się zadawać pytań, a nawet odbyć jazdę próbną przed zakupem. Dobry sklep powinien chętnie pozwolić Ci wypróbować go – najgorsze, co może się zdarzyć, to że nie spodoba Ci się i będziesz musiał go zwrócić.

 

Istnieje wiele czynników, które wchodzą w skład wyboru materaca. Możesz wykonać następujące kroki, aby ułatwić sobie decyzję.

 

-Zastanów się, jak twardy jest Twój materac. Czy wolisz miękki, średni, czy twardy?

-Zmierz przestrzeń, w której możesz umieścić materac i upewnij się, że będzie pasował.

-Zastanów się, czy Twój nowy materac będzie używany przez jedną czy więcej osób. Jeśli będzie go używać więcej niż jedna osoba, zastanów się, kto będzie go najczęściej używał i jakiego rodzaju wsparcia potrzebuje od swojego materaca.

-Zastanów się, jak długo zamierzasz korzystać z materaca. Niektóre materace są dość drogie i być może nie chcesz ich wymieniać co rok lub nawet co kilka lat.

-Zastanów się, czy materac jest łatwy w transporcie i czy możesz go przenieść do swojej sypialni samodzielnie, czy też potrzebujesz pomocy przyjaciela lub członka rodziny.

-Zastanów się, ile pieniędzy chcesz wydać na materac, a także jaki poziom jakości jest dla Ciebie ważny.

 

Po więcej informacji zapraszamy na http://propertylook.pl/