Jak wybrać mieszkania, które oferuje deweloper?

Rynek mieszkaniowy rośnie w siłę – występuje jeszcze więcej nowoczesnych osiedli, inwestorzy planują dodatkowe inwestycje, natomiast wartości mieszkań stale rosną. Dodatkowo, z racji na jeszcze łatwiejszy dostęp do kredytów oraz programy się ilość osób zafascynowanych zakupem mieszkania. Jeżeli panujesz taką inwestycję, jednym spośród podstawowych wyborów, jakie musisz podjąć jest to, czy decydujesz się na lokal z sektora pierwotnego, lub na mieszkania Poznań deweloper, w stanie deweloperskim. Czy naprawdę należałoby zdecydować się na to, aby kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Wydatki notarialne przy zakupie mieszkania od inwestora

Zakup mieszkania Poznań deweloper od inwestora to wielki koszt oraz nie idzie tu tylko o wydatki kredytu hipotecznego. Znaczenie mają także wydatki notarialne, natomiast konkretnie opłata nazywana taksą notarialną. To wynagrodzenie notariusza za wykonane prace notarialne, naliczane na bazie Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości. Do zapłaty notarialnej należy dodać podatek VAT (na dzień obecny 23%).

Odbiór mieszkania od inwestora

Niezwykle istotnym elementem jest odbiór mieszkania. Jest to chwila, w jakiej można zgłaszać wszystkie awarie czy niezgodności z zatwierdzoną umową, natomiast też zobaczyć czy wszystko wygląda tak, jak miało wyglądać. Należałoby na odbiór mieszkania udać się z zaufanym specjalistą, jaki pomoże wykryć potencjalne uszkodzenia. Wszelkie braki oraz niezgodności z umową należy zgłaszać przed odbiorem, jakiego należy zrobić właśnie jeśli mieszkanie jest w całości wykończone oraz gotowe do zamieszkania. W trakcie odbioru należałoby zobaczyć przede wszystkim jakoś zrobienia tynków oraz ścian, szlichty i podłóg cementowych, okien oraz drzwi, balkonu czy loggi oraz wszelkich instalacji.