Guillaume de Germain/unsplash.com
Dom

Jaki rowerek biegowy na roczek?

Pierwsze urodziny malucha to idealny czas na wręczenie wyjątkowego prezentu. Jednym z nich może być rowerek biegowy. Dzieci w tym wieku stają się coraz bardziej aktywne, chętne do ruchu, zwiedzania świata i poznawania środowiska, które je otacza, szczególnie gdy mowa o spacerze na świeżym powietrzu, gdy tylko dopisuje pogoda. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jaki rowerek biegowy na roczek będzie najlepszym wyborem i na co zwrócić szczególną uwagę podczas przeglądania dostępnych na rynku modeli.

Czym jest rowerek biegowy?

Rowerek biegowy dla dziecka to szczególny rodzaj dziecięcego akcesorium, z którego może korzystać większość maluchów po ukończeniu 1. roku życia. Wyróżnia się na tle tradycyjnych rowerów brakiem pedałów. Dziecko, siedząc na siodełku, może odpychać się stopami od podłoża i w ten sposób wprawiać koła w ruch, jednocześnie kierując kierownicą w określonym kierunku. Zabawka tego rodzaju zapewnia mnóstwo świetnej zabawy, a jednocześnie uczy utrzymania równowagi i doskonale przygotowuje do jazdy na standardowym rowerze z pedałami. Rowerek biegowy można zabrać na każdy spacer, nawet ten dłuższy, gdyż dziecko poruszając się na nim może zwykle pokonać znacznie większy dystans niż chodząc na nóżkach.

Zalety rowerka biegowego dla rocznego dziecka

Rowerek biegowy łączy w sobie mnóstwo zalet, które warto poznać jeszcze przed zakupem. Przede wszystkim zapewnia mnóstwo frajdy, zachęca do aktywności każdego malucha, a także wspomaga koordynację ruchową i panowanie nad rowerem. Wszystko dlatego, że maluch, pomimo odpychania się stopami od podłoża, musi samodzielnie kontrolować skręcanie czy hamowanie. Dodatkowo dziecko może czuć się coraz bardziej dorosłe i dowartościowane, że porusza się samodzielnie, bez pomocy dorosłego, korzystając z rowerka biegowego. To ogromna satysfakcja dla małego rowerzysty!

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu rowerka biegowego dla rocznego dziecka?

Podczas wyboru rowerka biegowego, warto zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar, gdyż dzieci w jednym wieku, mogą różnić się wzrostem. Znaczenie ma średnica kół i wysokość siedziska. Istotny jest także rodzaj kół, materiał wykonania, a dla niektórych również wygląd. Doskonałym wyborem są modele wielofunkcyjne, które rosną razem z maluchem, są wyposażone w uchwyt teleskopowy, który przydaje się w ramach asekuracji, a także w funkcję wolnego koła. Niektóre rowerki pozwalają na jazdę do przodu oraz tyłem do kierunku jazdy, co pozwala mieć w zasięgu mamę i tatę podczas spaceru.

Szeroki wybór rowerków biegowych, które będą odpowiednie dla rocznego malucha można znaleźć na stronie https://kinderkraft.pl/produkty/rowerki-dzieciece/od-1-roku-zycia. Warto przejrzeć całą kolekcję modeli dostępnych w atrakcyjnej cenie i sprawić dziecku wyjątkowy prezent na pierwsze urodziny.

Rowerek biegowy na roczek – jakie akcesoria wybrać do kompletu?

Nie warto zapomnieć o bardzo przydatnych akcesoriach, które są nie tylko praktyczne, ale również wpływają na bezpieczeństwo dziecka poruszającego się na rowerku biegowym. Wśród nich z pewnością w komplecie powinien znaleźć się dzwonek, za pomocą którego maluch poinformuje otoczenie o swojej jeździe i da sygnał ostrzegawczy. Natomiast wśród pozostałych akcesoriów nie może zabraknąć kasku chroniącego główkę dziecka, ochraniaczy, które skutecznie chronią łokcie i kolanka pociechy przed uszkodzeniem oraz odblaski. Dzięki tym ostatnim akcesoriom maluch jest widoczny z daleka również po zmroku.

Zdj. główne: Guillaume de Germain/unsplash.com