źródło: pixabay.com/analogicus

Jakie buty w góry wybrać?

Rodzaj podłoża, po którym będziesz chodzić, określi, jaki rodzaj butów będzie dla Ciebie najlepszy. Czy Twoja podróż będzie obejmować głównie chodniki, czy też będziesz wędrować po skałach i przez strumienie? Czy będziesz uprawiać turystykę pieszą, czy tylko zwiedzać? Wiele czynników powinno wpłynąć na Twoją decyzję, ale ogólnie rzecz biorąc, but, który wybierzesz, powinien mieć płaską podeszwę, która jest wystarczająco mocna, aby poradzić sobie z terenem, ale wystarczająco elastyczna, aby pozwolić Ci czuć stopy, podczas gdy są one nadal chronione przez materiał i strukturę buta.

Jeśli zamierzasz wędrować po górach, będziesz chciał butów, które są solidne i wspierające, ale jednocześnie wodoodporne i oddychające. Najlepszym zakładem jest para butów z elastyczną kostką, która zapewni dużo stabilności, gdy jesteś na nierównym terenie i da twoim nogom większą swobodę ruchu. Kolejną rzeczą do rozważenia jest podeszwa: jeśli wybierasz między dwiema parami butów z takim samym wsparciem kostki i wodoodpornością, ale różnymi podeszwami, wybierz tę z większym bieżnikiem, ponieważ zapewni ci lepszą trakcję, gdy będziesz wchodzić lub schodzić po stromych zboczach.

Kiedy wybierasz swoje buty turystyczne, upewnij się, że przymierzasz je najpierw, aby upewnić się, że pasują prawidłowo – oczywiście wszystkie buty pasują inaczej, ale jeśli nie masz szansy, aby przymierzyć je najpierw, możesz skończyć z pęcherzami lub innym dyskomfortem stóp, który rujnuje wędrówkę, zanim jeszcze się zacznie. Chcesz również upewnić się, że twoje stopy są dobrze wyściełane; wyściółka powinna być wystarczająco gruba, aby czuć się bezpiecznie wokół stopy, aby żadna część nie zwisała lub była odsłonięta. Wreszcie, szukaj butów, które mają dobre wsparcie łuku. To może zrobić różnicę w tym, jak wygodne są one czuć się podczas noszenia. Wejdź też na stronę http://techmove.pl/