źródło: pixabay.com/stokpic

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, konsumenci zazwyczaj szukają czegoś stylowego, funkcjonalnego i niedrogiego. Ochrona przeciwsłoneczna jest najważniejsza przy wyborze pary okularów przeciwsłonecznych. Okulary przeciwsłoneczne z ochroną UV powinny być zawsze wybierane zamiast tych bez ochrony.

Jednak jeśli chodzi o Twoje oczy, zawsze powinieneś wybrać jakość nad ilością. Kupując parę okularów przeciwsłonecznych należy szukać marek, które używają wysokiej jakości soczewek i oprawek, a nie ilości w postaci wielu kolorów soczewek lub stylów. Marki takie jak Ray Ban, Oakley i Prada są świetnymi przykładami marek, które są znane z wysokiej jakości produktów.

Unikaj również zakupu okularów przeciwsłonecznych, które blokują tylko promienie UVA, ponieważ mogą one nie chronić Twoich oczu przed promieniami UVB, które mogą powodować zaćmę i raka skóry. Okulary przeciwsłoneczne, które blokują zarówno promienie UVA jak i UVB są lepszym wyborem niż te, które blokują tylko UVA. Jest to szczególnie prawdziwe dla plażowiczów, którzy będą narażeni na bardziej intensywne światło słoneczne niż ci, którzy robią zakupy w centrum handlowym lub spędzają czas w kawiarni na świeżym powietrzu.

Podczas zakupów okularów przeciwsłonecznych, pamiętaj o starym powiedzeniu „Nie oceniaj książki po okładce”, ponieważ czasami możesz myśleć, że dostajesz świetną ofertę na okulary projektanta, ale po przyniesieniu ich do domu, zdajesz sobie sprawę, że nie oferują one dobrej ochrony. Po ciekawe porady zapraszamy również na stronę http://creastyle.pl/