Karsten Winegeart/unsplash.com

Kiedy lepiej ćwiczyć – rano czy wieczorem?

Wiele osób ma trudności z określeniem najlepszego czasu na ćwiczenia. Istnieje wiele opcji, ale która z nich jest odpowiednia dla Ciebie?

Jeśli jesteś osobą, która ćwiczy rano, to może lepiej będzie, jeśli będziesz ćwiczyć rano. Jeśli jesteś wieczorową porą, to może powinieneś ćwiczyć w nocy. Jednak co w sytuacji, jeśli żadna z tych opcji nie działa? Co zrobić, jeśli musisz pracować w ciągu dnia i nie możesz ćwiczyć do obiadu? Kiedy lepiej jest ćwiczyć – rano czy wieczorem? Na portalu familysports.pl znajdziesz więcej sportowych porad! 

Prosta odpowiedź brzmi: w obu przypadkach!

Jeśli szukasz wyników odchudzania lub chcesz po prostu poprawić swoją sylwetkę, ważne jest, abyś wybrał taką rutynę ćwiczeń, która pasuje do Twojego planu dnia i stylu życia. Jeśli oznacza to wstawanie wcześnie rano, aby pobiegać, lub chodzenie na siłownię po kolacji, to niech tak będzie!

Ćwiczenie rano jest korzystne dla osób, które preferują bardziej regularny harmonogram i lubią mieć swoje treningi za sobą, zanim jeszcze zaczną dzień. Jeśli jednak nie pasuje to do Twojego stylu życia, nie ma powodu, dla którego nie mógłbyś ćwiczyć w nocy.

Czasem lepiej jest ćwiczyć rano.

Wynika to z faktu, że organizm jest najbardziej wydajny w ciągu dnia. Twój układ trawienny działa najlepiej po przebudzeniu. Twój metabolizm jest na najwyższym poziomie, a system odpornościowy silniejszy niż po przebudzeniu.

Ćwiczenie wieczorem może mieć kilka negatywnych skutków dla organizmu, w tym zakłócić cykl snu i wywołać uczucie senności.

Jeśli masz napięty grafik, który nie pozwala Ci ćwiczyć rano, rób to zawsze wtedy, gdy możesz to uwzględnić w swoim planie. Jeśli jednak możesz wygospodarować czas na poranny trening, zrób to!