Kolory Pantone

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób projektanci wybierają kolory, których używają w swoich produktach? Albo jak firmy drukarskie zapewniają wierność drukowanych kolorów? Odpowiedzią na oba te pytania jest Pantone. Pantone to firma, która tworzy i utrzymuje standardy kolorystyczne zarówno dla branży projektowej, jak i poligraficznej. W tym poście na blogu przyjrzymy się bliżej, czym jest Pantone, jak jest używany i niektórymi z jego najpopularniejszych kolorów.

Co to jest Pantone?

Pantone to firma, która tworzy standardy kolorystyczne zarówno dla branży projektowej, jak i poligraficznej. Standardy te znane są jako Pantone Matching System (PMS) i są używane przez projektantów i drukarzy w celu zapewnienia dokładnego odwzorowania kolorów. PMS składa się z ponad 1000 różnych próbek kolorów, z których każda ma swój unikalny kod. Gdy projektant chce użyć w swoim projekcie określonego koloru, odniesie się do odpowiedniego kodu w PMS. Gwarantuje to, że kolor, który widzą na ekranie, jest dokładnie tym kolorem, który zostanie wydrukowany.

Jak jest używany Pantone?

Kolory Pantone są używane na różne sposoby, ale być może najbardziej popularnym sposobem są materiały drukowane, takie jak książki, czasopisma i opakowania. Kiedy widzisz piękną reklamę w czasopiśmie lub dobrze zaprojektowaną etykietę na produkcie, jest duża szansa, że ​​te kolory zostały wybrane za pomocą Pantone Matching System. Dzięki temu firmy mogą drukować swoje materiały z pewnością, wiedząc, że kolory będą dokładnie takie, jak oczekiwano.

Popularne kolory Pantone

W systemie dopasowywania Pantone dostępne są tysiące różnych kolorów, ale niektóre kolory są bardziej popularne niż inne. Oto tylko kilka najpopularniejszych kolorów Pantone:
• PANTONE 19-4052 Classic Blue — jasnoniebieski kolor, który wywołuje uczucie spokoju i wyciszenia.
• PANTONE 17-5641 Emerald — nasycony zielony kolor, który symbolizuje wzrost i odnowę.
• PANTONE 14-4811 Turkus — Jasny niebiesko-zielony kolor, który reprezentuje odświeżające i orzeźwiające właściwości.
• PANTONE 18-2143 Radiant Orchid — Odważny fioletowy kolor, który emanuje pewnością siebie i oryginalnością.
• PANTONE 13-1520 Marsala — Głęboki czerwono-brązowy kolor z ziemistymi tonami.
To tylko kilka z wielu kolorów dostępnych w Pantone. Aby zobaczyć więcej, możesz zapoznać się z pełną gamą kolorów na ich stronie internetowej.

Pantone to firma, która tworzy standardy kolorystyczne zarówno dla branży projektowej, jak i poligraficznej. Standardy te znane są jako Pantone Matching System (PMS) i są używane przez projektantów i drukarzy w celu zapewnienia dokładnego odwzorowania kolorów. W systemie PMS dostępne są tysiące różnych kolorów, ale niektóre kolory są bardziej popularne niż inne. Aby zobaczyć więcej, możesz zapoznać się z pełną gamą kolorów na ich stronie internetowej. wzornik pantone