KONSTRUKCJE DLA ARCHITEKTÓW – CASE STUDY

Czy tworzenie konstrukcji przez architektów poddawane jest innym prawidłowościom niż ma to miejsce w przypadku konstruktorów, czy inżynierów budownictwa? Oczywiście tak, architekci odpowiedzialni są za nieco inny etap tworzenia projektów, ich działania skupiają się też na nieco innych obszarach. Nie oznacza to jednak, że ich działania muszą być wykonywane w innych narzędziach i programach niż w przypadku pozostałych grup tworzących konstrukcje.

Program SCIA Engineer cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników. Ten profesjonalny program do obliczeń konstrukcji cechuje też ogromna uniwersalność czyli kwestia, na którą warto zwrócić uwagę przy doborze oprogramowania. SCIA jest narzędziem odpowiednim do tworzenia wszystkich typów projektów jak chociażby: budynków przemysłowych, hal produkcyjnych, biurowców, a nawet mostów.

Konstrukcje powinny być wykonywane z najwyższą precyzją i dbałością o każdy szczegół. Są one bazą pod budowle i to właśnie one decydują o tym, czy budynek będzie trwały. Najważniejszym celem producentów programu było stworzenie rozwiązania, które umożliwi pracę nad projektem w oparciu o technologię modelowania informacji o projekcie czyli BIM. SCIA jest programem, który sprawdzi się idealnie zarówno w kwestiach czysto technicznych, jak projektowanie konstrukcji przez architektów czy inżynierów budownictwa, a także jako narzędzie do zintegrowanej pracy projektowej.

Konstrukcje budowlane, a także zaawansowane obliczenia, które powstają przy użyciu odpowiedniego oprogramowania takiego jak właśnie SCIA, pozwalają na tworzenie spójnych i profesjonalnych koncepcji projektowych. Dobre oprogramowanie redukuje ryzyko wystąpienia poważnych pomyłek. Dobry program to niezbędnik w pracy konstruktora. Jednym z coraz częstszych wyborów użytkowników jest program SCIA. To profesjonalne narzędzie do analizy, obliczeń i projektowania konstrukcji wszystkich rodzajów obiektów budowlanych.