Korowarka do drewna – sprzęt niezędny w tartaku

Korowarka do drewna to urządzenie służące do usuwania kory z każdego rodzaju drzewnego surowca okrągłego. Skutecznie usuwa ją zarówno z drewna liściastego, jak również iglastego. Stosuje się ją do uzyskania drewna tartacznego, nadającego się do dalszego przetarcia.

Korowarka do drewna – niezbędna w branży

Urządzenie to jest wręcz standardem, jeżeli chodzi o projektowanie linii tartacznej. Drewno zrywane z lasu zazwyczaj jest pokryte różnego rodzaju zabrudzeniami. Dominuje rzecz jasna ziemia, jednak zdarzają się nawet niewielkie kamienie wbite właśnie w korę. Szczególnie dotkliwe konsekwencje tarcia takiego surowca można odczuć w sezonie jesienno-zimowym. Namarźnięta powierzchnia drewna i zbita ziemia może doprowadzić do uszkodzenia traka, co wiąże się z poważnymi wydatkami finansowymi. Dlatego dobrym pomysłem będzie korowarka do drewna, która szybko wykona powierzone zadanie. Inne sposoby na oddzielenie kory od drewna są zdecydowanie bardziej pracochłonne.

Branża tartaczna ulega ciągłym zmianom, również pod względem innowacji. Warto śledzić postęp techniczny, który znacząco ułatwia pracę w tej gałęzi przemysłu. Korowarki do drewna to przedstawiciele takiego właśnie postępu. Bardzo pomocni przedstawiciele.