źródło: pixabay.com/martaposemuckel

Łamliwość paznokci – jak sobie z tym radzić?

Łamanie się paznokci to częsty problem, z którym boryka się wiele z nas. Być może zastanawiałeś się, jaki jest najlepszy sposób na poradzenie sobie z tym problemem, więc pozwól mi podzielić się kilkoma radami.

Bądź pewien, że stosujesz zdrową dietę. Paznokcie są żywą tkanką i korzystają z właściwego odżywiania w taki sam sposób, jak inne części twojego ciała. Niektóre pokarmy są szczególnie dobre dla wzmocnienia paznokci, takie jak ryby, kurczak i jajka. Ryby mają również dodatkowe korzyści, które mogą wpłynąć na wzrost paznokci; zawierają one kwasy tłuszczowe omega 3, które mogą poprawić zdrowie paznokci.

Multiwitamina może być bardzo pomocna w poprawieniu wytrzymałości Twoich paznokci. W jednym z badań stwierdzono, że przyjmowanie multiwitaminy zawierającej biotynę pomogło zapobiec łamaniu się paznokci u kobiet, które cierpiały na schorzenie znane jako zespół łamliwych paznokci. Ważne jest, aby pamiętać, że przyjmowanie suplementów witaminowych nie zastępuje zrównoważonej diety.Łamliwe paznokcie są czasem spowodowane niedoborem pewnych witamin lub minerałów. Jeśli obawiasz się, że przyczyną Twoich słabych paznokci jest jakiś niedobór żywieniowy, możesz rozważyć skonsultowanie się z dietetykiem lub innym pracownikiem służby zdrowia, który pomoże Ci zidentyfikować potencjalne problemy i stworzyć plan ich rozwiązania. Wejdź na stronę http://prettyfe.pl/ po więcej porad.