Na co zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka leczenia uzależnień dla młodzieży?

Wiele osób uzależnionych to dzieci oraz młodzież. Osobom tym trudno jest pomóc. Do tego dochodzi okres buntu młodzieńczego. Gdzie szukać pomocy? Pomocne okażą się ośrodki leczenia uzależnień dla młodzieży NFZ.

Aby rzeczywiście wybrać dobry ośrodek, to musimy wiedzieć na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. Analizując ośrodki leczenia uzależnień dla młodzieży NFZ koniecznie sprawdźmy wpis w rejestrze leczniczych podmiotów. W poszukiwaniu ośrodka uzależnień możemy spotkać nieuczciwe oferty oraz niekompletne, korzystając z nich może się skończyć stratą pieniędzy, jak i także niestety z utratą motywacji osoby do podjęcia próby życia trzeźwego. Dlatego bardzo ważne jest to, aby sprawdzić czy dany ośrodek widnieje w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.

Konieczna jest także stała superwizja. Podczas superwizji terapeuci omawiają wątpliwości, jak i także trudności i problemy, które wynikają z pracy z pacjentem. Superwizja jest przyglądnięciem się pracy ośrodka oraz terapeutów, którzy w nm pracują. Superwizja jest wzajemną wymianą przemyśleń, doświadczeń oraz zastanawianie się wspólne nad źródłami trudności, szukanie samej istoty problemu, dochodzenie do całkiem nowych rozwiązań.

Bardzo ważna jest kadra ośrodka leczenia uzależnień. W każdym ośrodku są zatrudnieni psycholodzy, terapeuci uzależnień oraz psychiatrzy. Personel ośrodka, a w nim także terapeuci uzależnień, psychologie oraz lekarze są narzędziem podstawowym leczenia uzależnień. Profesjonaliści zajmują się terapią uzależnień to specjaliści certyfikowani terapii uzależnień lub też instruktorzy terapii uzależnień czy też osoby w procesie certyfikacji. https://terapia-totu.pl/