NAJLEPSZY PROGRAM DLA INŻYNIERA BUDOWNICTWA

Konstrukcje w 3D BIM dla inżyniera budownictwa to niezwykle ważny element codziennej pracy, wpływający w ogromnej mierze na powodzenie całej realizacji. Ciężko byłoby oczywiście jednoznacznie wybrać jeden program dla inżyniera budownictwa, który uznalibyśmy za bezdyskusyjnie najlepszy. Bardzo wiele kwestii związanych z oceną poszczególnych programów zależy od subiektywnych i indywidualnych preferencji, niewątpliwy wpływ na ocenę będzie miało też doświadczenie inżyniera budownictwa z danym oprogramowaniem.

Program dl inżyniera budownictwa na pewno powinien być kompatybilny z technologią BIM i pozwalać na pełne wykorzystanie jej potencjału w praktyce. Modelowanie Informacji o Budynku w formie cyfrowego zapisu to obecnie najbardziej popularne podejście do projektowania i przeprowadzania realizacji, które nie tylko bezpowrotnie zrewolucjonizowało tę branżę, ale także pozwoliło na lepszą komunikację pomiędzy przedstawicielami architektury, konstruktorami, logistykami a inżynierami budownictwa.

Allplan Basic to uniwersalne narzędzie do tworzenia projektów zarówno dla architektów, jak i inżynierów. Oprogramowanie to jest podstawowym modułem z szerokiej oferty rozwiązań od Allplan. W skład oprogramowania wchodzą narzędzia do tworzenia płaskich i przestrzennych projektów. Allplan Basic to idealne rozwiązanie dla osób, które wykorzystują oprogramowanie CAD i nie chcą z tego rezygnować, a jednocześnie chcą wprowadzić na grunt swoich codziennych projektów technologię BIM. Przenikanie się projektowania 2D i 3D nie tylko umożliwia stopniowe wdrożenie technologii BIM do codziennej pracy, ale również pozwala na zwiększenie dokładności projektów i oszczędność czasu poprzez wykorzystanie narzędzi do tworzenia raportów i zestawień.

Możliwość ciągłej komunikacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami projektów opartych na BIM, a także przechowywanie całej, tworzonej na bieżąco dokumentacji w formie cyfrowego zapisu to bez wątpienia jedne z największych zalet, na których opiera się modelowanie informacji o budynku. Warto skorzystać z intuicyjnych rozwiązań, które pozwolą na korzystanie z lubianych i tradycyjnych metod, wzbogaconych o dogodne innowacje.