Dom

Nowoczesne firany do salonu

Firany i zasłony są niezwykle ważnym elementem wystroju, na który decyduje się wiele osób. Ich prawidłowy wybór sprawia, że cały pokój prezentuje się elegancko, a okna przyciągają zainteresowane spojrzenia. Spójrzmy zatem, po jakie firany najlepiej będzie sięgnąć do salonu.

 

Prosty panel

Do minimalistycznego pokoju najlepiej sprawdzą się proste firany, pozbawione nadmiaru ozdób czy falban. Obecnie bardzo modnym rozwiązaniem są panele: pojedyncze lub podwójne. Są to firany zawieszone prosto, stosunkowo blisko okna, na specjalnych usztywnieniach, które uniemożliwiają falowanie. Dzięki temu zawsze wygląda bardzo schludnie i minimalistycznie.

 

Firany w kształcie V

Ciekawym rozwiązaniem są firany do salonu w kształcie litery V, które zbiegają się na środku okna. Tworzą bardzo efektowny wystrój wnętrza i doskonale sprawdzają się w wielu nowoczesnych stylizacjach. V-ka wisi bardzo prosto i równo, jest lekko napięta, dzięki czemu unikamy nadmiernego falowania. W dolnej części może być ozdobiona żabotem lub ażurem, co jeszcze bardziej urozmaica jej wygląd.

 

Firany marszczone

Najbardziej klasycznym rozwiązaniem do salonu są firany marszczone, które układają się wzdłuż całego okna w zgrabną harmonijkę. Tego typu firany prezentują się tradycyjnie i bardzo prosto. Mogą mieć wiele ciekawych wzorów, które ozdabiają całą długość okna w taki sam sposób. Ich zaletą jest łatwość przesuwania na karniszu i prostota pielęgnacji. Doskonale pasują do klasycznych wnętrz.

 

Firana typu roleta

Nie umiesz wybrać pomiędzy roletą a firaną? Teraz już nie musisz, ponieważ nowym hitem w wystroju salonu jest stosowanie firany typu roleta. Układa się tak samo jak klasyczna roleta lub roleta rzymska, tworząc efektowną ozdobę. Jednocześnie jest nadal wykonana z materiału typowego dla firan i pięknie przepuszcza światło. Świetna w nowoczesnych stylizacjach.