Pierwsze spojrzenie na drugą stronę własnymi oczami – teleskop astronomiczny

Niebo już dawno nie jest limitem. Kosmos, to miejsce, w którym dzieje się magia. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda ono z góry? Z miejsca, gdzie nie sięga ludzki wzrok?

Magia na naszych oczach

 

Teleskop astronomiczny pozwalają nam zobaczyć to, czego normalnie nie możemy zobaczyć na własne oczy. To cudowne urządzenia, które pozwalają nam spojrzeć na magię wszechświata, jedyną magię dziejącą się poza kinowym ekranem.

 

Pomyślcie tylko: czy wolelibyście oglądać filmik o Ziemi z kosmosu, czy doświadczyć tego na własne oczy? Ja wiem, jaka byłaby moja odpowiedź!

Rodzaje teleskopów

 

Teleskop astronomiczny może należeć do jednego z dwóch typów: refrakcyjne i odbijające. Teleskopy załamujące światło wykorzystują soczewki do zbierania światła, natomiast teleskopy odbijające światło wykorzystują lustra.

 

Teleskopy refrakcyjne mogą być używane zarówno w dzień, jak i w nocy, ale są mniej efektywne w ciągu dnia ze względu na zakłócenia atmosferyczne, natomiast teleskopy odbijające światło lepiej sprawdzają się w nocy, gdy na drodze naszego widzenia nie stoją żadne chmury. 

 

Jeśli kochasz astronomię i chcesz dowiedzieć się więcej na jej temat, to zdecydowanie powinieneś posiadać teleskop astronomiczny! Pomoże Ci on w odkrywaniu wszechświata, pozwalając zobaczyć zjawiska, do których nie dociera ludzki wzrok. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wyglądają gwiazdy, to teraz jest czas, abyś sam się o tym przekonał!