Pomoc drogowa Czeczy. Lepsza czeska czy polska?

Usterka pojazdu, podczas poruszania się po drogach Czech, jest mało przyjemną sytuacją. Niby jesteśmy blisko Polski, a jednak w obcym kraju. Pierwsze pytanie, które nasuwa się w takiej sytuacji jest oczywiste. Czy lepsza pomoc drogowa Czechy, działająca w tym kraju, czy też polska pomoc drogowa, która dotrze na miejsce awarii naszego pojazdu i przewiezie go tam gdzie chcemy?

Wiele zależy od miejsca awarii

Jeśli auto zepsuło się gdzieś na południu Czech, dużo lepsza będzie pomoc drogowa Czechy. Dojazd lawety z Polski – nawet z okolic czesko – polskiej granicy – to duże koszty i długi czas oczekiwania. W takiej sytuacji lepiej jest zamówić pomoc drogową na miejscu i poprosić o przewiezienie samochodu do jakiegoś czeskiego warsztatu, nas zaś – na przykład – do hotelu. Jeśli zaś auto uległo awarii blisko polskiej granicy, lepiej wezwać lawetę z Polski. Będzie korzystniej i – co ważne – auto będzie można naprawić już po polskiej stronie.

Warto mieć dane kontaktowe do pomocy drogowej

Planując wyjazd do Czech – szczególnie w okolice blisko naszej granicy – warto zanotować sobie dane do pomocy drogowej. Oczywiście takie informacje można też wyszukać w Internecie już po awarii auta, jednak przedłuża to niepotrzebnie czas i dodatkowo komplikuje niełatwą sytuację. Spisując je wcześniej, można w razie konieczności szybko z nich skorzystać.