Dom

Pompa zatapialna zanurzeniowa

Pompy zatapialne, jak sama nazwa sugeruje działają zagłębione pod wodą. Służą często do przetłoczenia czy wypompowania wody ze studni, szamba czy różnych podłoży (może być to jeziorko, rzeczka lecz także zalana piwnica czy pojemnik na deszczówkę. W odróżnieniu do pomp głębinowych pompy zatapiane z zasady nie robią za wysokiego ciśnienia. Więc optymalna wielkość zwiększania to tylko kilkanaście metrów. To ciśnienie rzędu 1 bara – to niedużo, zatem tychże pomp nie wykorzystuje się do zestawów hydroforowych lub wsparcia zraszaczy w podlewaniu. Ciśnienie jest po prostu zbyt małe. Co należałoby wiedzieć o tej pompie?

Czym jest pompa zatapialna zanurzeniowa?

To małe narzędzie wyróżnia się wysoką skutecznością. Przeciętnej klasy pompa jest ponieważ w stanie przepompować chociażby 15000 litrów wody na godzinę. Reguła funkcjonowania pompy zatapialnej jest prosta. Narzędzie zaopatrzone jest w napęd elektryczny, jaki zawarty jest w zamkniętej obudowie. Przed uruchomieniem napędu pompę zanurza się w wodzie, w miejscu, z jakiego potrzebujemy się jej pozbyć.

Jaka pompa zatapialna zanurzeniowa sprawdzi się najlepiej?

Na rynku odnaleźć można niezwykle duży dobór pomp zatapialnych – zarówno dedykowanych do wody czystej, jak również do wody brudnej, natomiast również uniwersalnych. Pompy do wody czystej doskonale sprawdzają się jako pompy do studni – w tymże studni głębinowych, kręgowych lub wielu różnych oraz pozwolą na skuteczne przetłoczenie wody chociażby do 60 m w górę (we współzależności od wyselekcjonowanego modelu). Jeżeli niezbędna Ci jest odpowiednia pompa do studni – pompa zatapialna zanurzeniowa będzie z całą stanowczością idealnym wyjściem, na jakie należałoby postawić.