Prostowniki galwaniczne – w procesach elektrochemicznych

Prostowniki galwaniczne – gdzie warto kupować?

W obróbce różnych materiałów, części i powierzchni korzysta się z prostowników galwanicznych. Dzięki odpowiedniej częstotliwości pracy pozwalają uzyskać maksymalnie zadowalające efekty. Ich zaletą są kompaktowe wymiary ułatwiające użytkowanie, modułowość niektórych elementów oraz proste sterowanie. 

Prostowniki galwaniczne i ich zastosowanie 

Głównym powodem wykorzystania prostowników galwanicznych jest możliwość obniżenia poziomu zużycia energii względem konwencjonalnych modeli prostowników (na przykład tyrystorowych). W zależności od profilu i sposobu funkcjonowania danej galwanizerni, masz możliwość obniżenia ilości użytkowanego prądu nawet o kilkadziesiąt procent. Wielu użytkowników wybiera modele galwaniczne z uwagi na ich dokładność, precyzję oraz możliwość stopniowej regulacji. Istotny jest także krótki czas potrzebny do stabilizacji pracy. 

Prostowniki galwaniczne FlexKraft 

Marka FlexKrat prezentuje popularne i chętnie wybierane prostowniki galwaniczne, idealne do wprowadzenia do Twojej galwanizerni. Modułowa budowa pozwala na dopasowanie całej konstrukcji do wymogów pomieszczenia i ilości wolnej przestrzeni. Spersonalizowany układ prostownika nie wpływa negatywnie na możliwość ręcznego (lub komputerowego) sterowania jego pracą. 

Dzięki zastosowaniu podwyższonej częstotliwości przełączania prostowniki są niewielkie, a ich ciężar został znacząco ograniczony. Dużym ułatwieniem użytkowym jest możliwość rozbudowywania układu w przyszłości oraz jego dopasowanie do aktualnych wymogów. Prostowniki galwaniczne FlexKrat są także odporne na zwarcia, zmiany w napięciu, przeciążenia lub inne problemy z funkcjonowaniem sieci.