Reklama na Facebooku

Naprawdę spora społeczność

Co jak co, ale reklama na Facebooku cieszy się naprawdę sporą popularność. Nic dziwnego. Jest to naprawdę spora społeczność. Facebook ma tę przewagę, że jest po prostu niesamowicie popularny. Wiemy doskonale, że to społecznościowe medium ma grube miliardy użytkowników. Liczby te robią na nas przeogromne wrażenie. Już sam fakt istnienia takiej dużej społeczności jest ogromną zaletą reklamy właśnie na Facebooku.

Szczególnie dlatego, że serwis ten na użytkowników wymusza aktywność. Posiadanie konta oznacza zazwyczaj przeróżne działania. Przeglądamy to co robią inne osoby, śledzimy ich aktywności oraz do tego komentujemy. Są to tak naprawdę funkcje główne, które znacznie mobilizują do interakcji. Stąd właśnie z reklamą możemy trafić do naprawdę sporego grona odbiorców.

Naprawdę niedroga reklama

Musimy także przyznać, że reklama na Facebooku jest stosunkowo tania jeśli porównalibyśmy ją do innych form. Ogółem sama kwestia reklamy w sieci nie jest oczywiście sprawą tanią, ale patrząc na wszelkie możliwe sposoby, to w naszym odczuciu subiektywnym Facebook wypada możliwie najlepiej w stosunku do wszelkich możliwości pod względem oczywiście ceny. Możemy dać przykład, że za niewiele ponad sto złotych możemy śmiało dotrzeć do około trzech tysięcy odbiorców. Takie liczby wydają się jak najbardziej realne oraz także rozsądne. Przemyślmy sobie tę formę, ponieważ naprawdę warto. Efekty zobaczymy bardzo szybko. O to właśnie przecież na chodzi, prawda?

W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas posiada konto na facebooku. Zwykle jest ono używane w celach rozrywkowych. Chętnie dzielimy się zdjęciami i filmami ze znajomymi, rozmawiamy na chacie lub video, komentujemy i lajkujemy ich posty. Niewiele osób wie, że przy pomocy facebooka można zarobić realne pieniądze. Wysokość zarobków zależy od grupy odbiorców. Im więcej mamy znajomych, którzy chętnie przeglądają nasze posty, tym większa szansa na duże pieniądze.

Kilka sposobów na zarabianie przy pomocy facebooka

1.  Promowanie własnej strony

Jeśli mamy założoną własną stronę internetową lub blog, to spokojnie możemy użyć facebooka do jej rozreklamowania. Jeśli nie, to warto takową założyć. Można ją postawić na darmowym serwisie np. Bloggerze. Treści umieszczane na stronie reklamujemy na facebooku, co zwiększy grono odbiorców i potencjalny zarobek.

2. Marketing partnerski

Kolejny sposób na zarobek, to zapisanie się do jakiegoś programu partnerskiego i reklamowanie produktów na FB. Warto, by w takim przypadku strona facebookowa traktowała o specyficznych, ukierunkowanych tematach. Reklamując taki produkt należy być szczerym wobec swoich znajomych i podać zarówno wady jak i zalety sprzedawanego towaru.

3. Zarabianie na reklamach

Najbardziej popularne banery do zarabiania to oczywiście Google AdWords. Takie banery możemy umieścić na swojej witrynie internetowej. Nie można ich umieszczać w postach facebookowych.

Sposobów na zarabianie na facebooku jest więcej. Możemy przykładowo reklamować inne witryny, zostać influencerem lub sprzedawać własne produkty.

Sprawdź: https://mrpost.pl/