Rekuperacja Garwolin

Do niedawna rekuperacja w domu widziana była w grupach architektonicznej zachcianek, jakiej działanie w niczym nie różniło się od odpowiednio zaplanowanej oraz zrobionej wentylacji grawitacyjnej. Obecnie jeszcze większa ilość przedsiębiorców rezygnuje z zawracania sobie głowy wentylacją grawitacyjną oczywiście na rzecz rekuperacji. Rekuperacja Garwolin to mechanizm pozyskiwania energii cieplnej gazów wylotowych w celu jej dalszego zastosowania. W wypadku systemów domowych polega to na pozyskiwaniu ciepła z zakażonego powietrza wywiewanego na zewnątrz oraz jej dostarczaniu do powietrza dostarczanego do pomieszczenia domu – natomiast chociaż tak, mechanizm ów można określić w niezwykle wielkim ułatwieniu.

Jak funkcjonuje system rekuperacji?

Rekuperacja Garwolin, to jedno spośród największych teraz wyjść wykorzystywanych w wentylacji mechanicznej. Instalacja taka, ze względu na własne dwutorowe oddziaływanie — filtrowanie powietrza w budynku oraz obronę przed chłodzeniem pomieszczenia – jest uważana za wyjście zwłaszcza skuteczne. Dobrze wybrany wkład kominkowy oraz podgrzewacz sprawdzają dobry rozwój mechanizmu. Rekuperacja to system o dużych wartościach, o czym przekonało się już dużo przedsiębiorców.

Ile kosztuje rekuperacja?

Na opłatę wentylacji mechanicznej z odzyskiem składają się trzy składniki: projekt rekuperacji, narzędzie i osprzęt oraz montaż. Ów pierwszy kosztuje ok. 500 zł oraz jest niezwykle istotnym składnikiem. Nierzadko spółki liczą go w wydatek usługi. Opłata samego narzędzia to zwykle 5000-9000 zł. Specjalne składniki oraz montaż to ok. 5000-7000 zł. Można zatem zaplanować, iż wydatek całej instalacji dla domu o przestrzeni 100 metrów kwadratowych to ok. 16000 zł. Końcowa opłata zależy natomiast od wielu elementów, np. budowy domu.