Rodzaje gaśnic dostępnych w sklepie i ich zastosowanie

Gaśnice pianowe

Gaśnice pianowe to jedne z najpopularniejszych urządzeń przeciwpożarowych dostępnych w naszym sklepie. Przeznaczone są do gaszenia pożarów klasy A i B, czyli takich, które powstały na skutek zapalenia się materiałów stałych oraz płynów i tłuszczów. Bezpieczne są również w użytkowaniu na urządzeniach pod napięciem.

Piana gaśnicza, generowana przez gaśnice pianowe, ma zdolność pokrywania powierzchni palącego się materiału, co efektywnie uniemożliwia dostęp tlenu, wymagany do podtrzymania reakcji spalania. Ponadto, dzięki niskiej temperaturze, piana przyczynia się do schłodzenia palącego się obiektu. https://fireshop.com.pl/

Gaśnice proszkowe

Gaśnice proszkowe to uniwersalne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie praktycznie w każdym miejscu, gdzie liczy się szybkość i skuteczność działania. Zawierają one proszek gaśniczy, który jest w stanie skutecznie ugasić pożar klasy A, B, C oraz E.

Proszek gaśniczy skutecznie izoluje palący się obiekt, tym samym hamując reakcję spalania. Ponadto, gaśnice proszkowe są wysoce efektywne, szybko gasząc ogień na dużej powierzchni.

Gaśnice CO2

Gaśnice CO2, inaczej nazywane gaśnicami dwutlenku węgla, to idealne urządzenia do gaszenia pożarów elektrycznych, a także tych spowodowanych zapaleniem się płynów. Dzięki temu, że CO2 jest gazem niepalnym, skutecznie wygasa ogień poprzez izolację palących się obiektów od dostępu tlenu.

Warto podkreślić, że gaśnice CO2 są bezpieczne dla sprzętu elektrycznego i nie prowadzi do jego zniszczenia. Co więcej, po użyciu gaśnicy na bazie dwutlenku węgla nie ma potrzeby sprzątania, bowiem CO2 szybko paruje.

Gaśnice halonowe

Gaśnice halonowe to specjalistyczne urządzenia, które z powodzeniem stosowane są w miejscach, gdzie liczy się przede wszystkim szybkość działania i skuteczność, ale również brak wpływu na gaszone obiekty. Halony, stosowane jako medium gaśnicze, skutecznie i bardzo szybko gaszą pożar, przy czym nie prowadzą do powstania szkodliwych produktów spalania.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że stosowanie gaśnic halonowych jest ścisło regulowane ze względu na negatywny wpływ halonów na warstwę ozonową. W związku z tym, w naszym sklepie mamy do zaoferowania gaśnice halonowe, które korzystają z bezpiecznych dla środowiska zamienników tego medium.