Rozbite reflektory po stłuczce – jak naprawić auto?

Stłuczka zazwyczaj kończy się rozbiciem lamp, które musimy wymienić by móc dalej jeździć autem w ruchu ulicznym. Przedstawiamy krótki poradnik na temat sposobu wymiany reflektorów, odpowiedniego ich montażu i ustawienia. Sprawdzimy też czy lepiej wybrać lampy oryginalne, zamienne, czy może używane.

Na początek z samochodu trzeba zdemontować resztki rozbitych reflektorów. Może nie być to łatwe, gdy blacha wokół jest powyginana. Następnie mechanik ocenia stan mocowań lamp, czy nie zostały wykrzywione lub przesunięte w momencie uderzenia. Żaden producent lamp samochodowych nie da nam gwarancji na ich poprawne działanie, jeżeli zamontujemy je do uszkodzonego pojazdu. Gdy wszystko jest już naprawione, nowe reflektory mogą zostać wstawione i przykręcone do karoserii. To jednak dopiero połowa sukcesu, ponieważ trzeba je jeszcze w odpowiedni sposób ustawić. Zadanie to może wykonać mechanik, jednak nie każdy posiada specjalny przyrząd do tego celu. Dlatego dobrym pomysłem może być udanie się do stacji diagnostycznej.

Wybierając lampy musimy wziąć pod uwagę względy finansowe oraz to, jak długo zamierzamy jeszcze używać danego pojazdu. Producent lamp samochodowych https://egkal.pl/ oryginalnych będzie z pewnością sprzedawał je za dużą sumę pieniędzy, dlatego możemy też wybrać lampy zamienne. Tutaj musimy jednak uważać na kiepską jakość, dlatego sprawdźmy koniecznie czy dany producent ma dobre opinie, jeśli chodzi o wytwarzanie reflektorów. Ostatnią możliwością jest zdobyć lampy z rynku wtórnego, które możemy kupić np. na złomowisku. Ich jakość może być jednak różna.