źródło: https://pixabay.com/haus_automation

Dom

Smart dom – co powinieneś wiedzieć?

Jeśli jesteś osobą, która jest zainteresowana inteligentnym domem i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. W rzeczywistości istnieją pewne cechy inteligentnych domów, o których powinieneś wiedzieć, zanim kupisz jeden. Na przykład, większość ludzi nie wie, że niektóre z inteligentnych urządzeń mogą być zhakowane, co może zagrozić bezpieczeństwu domu. Istnieje również potencjalny problem z tym, jak skonfigurowane jest połączenie domowe; jeśli nie jest to zrobione dobrze, może to spowodować wiele przestojów i rozczarowań.

Należy również pamiętać, że konfiguracja inteligentnego domu nie jest tak prosta, jak się wydaje. Musisz poświęcić czas na poznanie całego nowego sprzętu i dowiedzieć się, jak go skutecznie używać, co jest czymś, czego większość ludzi nie bierze pod uwagę. Trzeba też być gotowym na zmiany i włożyć wysiłek w konfigurację i konserwację.

Najprostszym sposobem na zrozumienie inteligentnego domu jest myślenie o nim jako o realizacji cyfrowego asystenta w zaciszu i bezpieczeństwie własnego domu. Cyfrowy asystent to program komputerowy, który może wykonywać zadania w Twoim imieniu, takie jak odpowiadanie na pytania lub umawianie spotkań. Inteligentny dom to taki, w którym skomputeryzowany system kontroluje różne urządzenia wokół domu, tak aby współpracowały ze sobą, ułatwiając Ci życie (oraz czyniąc je bardziej zdrowym i energooszczędnym). Ta „automatyka domowa” może obejmować wszystko, od sterowania oświetleniem za pomocą smartfona do ustawiania reguł, które automatycznie dostosowują temperaturę w zależności od tego, czy ktoś jest w domu. Zapraszamy na http://ladytech.pl/