Stomatolog a usługi chirurgiczne

Wizyta u stomatologa związana może być z przeprowadzeniem wielu różnorodnych usług stomatologicznych. Niekiedy na pierwszym planie znaleźć musi się chirurgia, na co pacjenci muszą się przygotować. Chirurgia stomatologiczna wybierana jest wtedy, gdy ząb znajduje się w tragicznym stanie i w żaden sposób nie da się go już uratować. Przeprowadzane są wtedy proste zabiegi usunięcia zębów, ale też te bardziej skomplikowane, które wymagają poświęcenia im większej ilości czasu. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że wszystkie usługi realizowane są w trosce o dobro pacjentów i są oni wtedy całkowicie bezpieczni, ponadto stosowane jest wtedy skuteczne znieczulenie.

Pomoc specjalistycznych urządzeń

Przy ekstrakcji zębów stomatolog Gdańsk korzysta z wielu nowoczesnych urządzeń, które wspomagają jego pracę. Jest to np. radiowizjografia, dzięki czemu można bez problemów obserwować cały proces i móc stwierdzić, czy przebiega on prawidłowo, czy też jednak coś jest nie w porządku i należy wybrać inną metodę usunięcia zęba. Chirurgia stomatologiczna nie oznacza dla pacjentów wyroku, ponieważ usunięty ząb można z łatwością zastąpić implantem, na który mocowana jest korona porcelanowa. Taka korona świetnie prezentuje się w towarzystwie naturalnych zębów i bardzo trudno jest ją rozpoznać, dlatego też taki zabieg jest chętnie wybierany przez pacjentów mających problemy z własnym uzębieniem.

Resekcje wierzchołków korzeni

Pacjenci muszą mieć na uwadze to, że chirurgia stomatologiczna związana jest w dzisiejszych czasach nie tylko z usuwaniem zębów, ale też z resekcją wierzchołków korzeni, które mogą być uciążliwe dla starszych osób, powodując różne bóle w innych partiach ciała. Warto więc jak najszybciej zdecydować się na usunięcie takich wierzchołków, jeśli pozostały one w uzębieniu pacjenta. Nowoczesne metody stosowane w stomatologii na pewno zdadzą egzamin i takie zabiegi zostaną przeprowadzone całkowicie bezboleśnie, więc zainteresowane osoby nie muszą obawiać się o swoje bezpieczeństwo na fotelu.