Suche siano oraz słoma bezpośrednio pod agrowłókniną

Absolutna podstawa

Każdy hodowca koni, bydła, owiec czy też innych zwierząt bez dwóch zdań potrzebuje siana i słomy wysokiej jakości. Kiedy te materiały zbierano luzem czy też w małą kostkę i składowano na stychach obór lub też w stodołach. Obecnie z uwagi na postęp technologiczny, brak rąk do pracy i zwiększeniem znacznym produkcji, zbiór jest prowadzony głównie w bele, które są owinięte siatką czy też sznurkiem. Część spośród rolników posiada wiaty czy też budynki, w których bele przechowują. Jednak wciąż większość osób bele składuje na zewnątrz. Bele niczym niezabezpieczone, nawet te owinięte solidnie siatką mogą ulec zniszczeniu częściowemu. Mogą pleśnieć czy też gnić. Ubytki są naprawdę znaczne. Dochodzi także do tego zimą do zamarznięcia. Na beli tworzy się zwykle skorupa, którą bardzo ciężko jest rozbić. Każda bela przymarznięta jest z sąsiednimi i jej podniesienie powoduje nic innego rozerwanie bel. Wspomnieć także warto o szkodliwości takiej spleśniałej czy też przemoczonej ściółki czy też paszy.

Rolnicy bardzo często również próbują okrywać bele różnego rodzaju foliami czy też plandekami. Kończy się to niestety zwykle porwaniem takie okrywy przy wietrze. Wówczas śmiało można powiedzieć, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto. Pod foliami do tego również się skrapla woda. Powoduje to pleśnienie oraz przymarzanie jej bezpośrednio do bel. Rozwiązaniem doskonałym są flizy do słomy.

Chroni przez kilka lat nasze bele

Flizy do słomy są bardzo wytrzymałym materiałem, który położony bezpośrednio na stercie ze spadkiem spowoduje spływ wody. Chroni bele zarówno przed opadową wodą jak i także przed śniegiem. Na pewno bardzo ważną cechą jest tutaj sama przepuszczalność powietrza. Chodzi o wentylację sterty. Dzięki temu nie musimy obawiać się o skraplanie wody oraz o powstawanie pleśni.

Agrowłóknina jest niezmiernie odporna na promienie słoneczne oraz na wiatr. Posiada także filtr UV. Najważniejsze jest to, że nie lubią jej w żadnym wypadku gryzonie. Nie występuje praktycznie jej zniszczenie przez myszy, które zimują bardzo często właśnie w belach. Użyteczność flizów wysokiej jakości sięga już ponad 7 lat. Okazuje się występować w coraz większej liczbie rolnych gospodarstw. Jest to po prostu bardzo dobra inwestycja. Pamiętajmy, że tylko i wyłącznie bele siana i słomy w pełni suche są zdrową paszą dla zwierząt.

Różne rozmiary jak i także sposoby mocowania

W sprzedaży mamy dostępne flizy w różnych wymiar. Dzięki temu dobierzemy idealny rozmiar dla siebie. Musimy na pewno przy wyborze uwzględnić wielkość bez oraz także sam system układania sterty. Są to właśnie dwie najważniejsze kwestie, które pod uwagę koniecznie musimy wziąć. Najlepiej jest wybrać rozmiary mniejsze, ponieważ duże flizy są niestety bardzo ciężkie i do ich rozłożenia będą przynajmniej dwie osoby potrzebne. Zaś zupełnie samemu spokojnie założymy mały fliz, który ma długość około 12 metrów. Jest jak najbardziej wygodny oraz niesamowicie wygodny do zwijania podczas zbierania bel. Nie zapominajmy także o wygodzie w przechowywaniu.


Powiązane produkty