źródło: https://pixabay.com/Alexas_Fotos

Szklanki do piwa – czym się różnią?

Czy wiesz, że istnieją różne szklanki do różnych rodzajów piwa? Jestem pewien, że widziałeś kufel Guinnessa podany w szklance do stouta i prawdopodobnie piłeś pilznera podanego w wysokiej i smukłej szklance, ale co z resztą? Istnieją szklanki stworzone specjalnie do piw pszenicznych i Berliner Weisse. Istnieją również szklanki, które są przeznaczone do używania podczas picia konkretnych rodzajów piwa rzemieślniczego.

Jeśli chodzi o kształt, istnieją trzy główne rodzaje: cylindryczne (jak kufle), w stylu pilznera i w kształcie tulipana. Cylindryczne szklanki są najbardziej popularne i wszechobecne, i to właśnie je najczęściej znajdziesz w barach i restauracjach. Zapewniają one przyjemną powierzchnię, na której można zawirować piwo, gdy znajduje się ono w szklance, dzięki czemu można wydobyć wszystkie te piękne aromaty z wnętrza – ale oznacza to również, że aromat ucieka ze szklanki! Szklanki do pilznera są bardziej płaskie na dnie.

Znajomość różnic między tymi rodzajami szklanek może okazać się kluczowa dla Twojego doświadczenia w piciu piwa. Więcej znajdziesz na stronie http://rockethome.pl/