Ubezpieczenie GAP i jego zalety

Decydując się na leasing pojazdu poza podstawowym ubezpieczeniem komunikacyjnym spotkasz się z opcją zawarcia specjalnego ubezpieczenia GAP. Ubezpieczenia owe cieszą się jeszcze większą sławą, szczególnie przy leasingu nowych pojazdów. Czy to się opłaca? W jakich sytuacjach GAP może Ci się przydać? Jaka jest wartość GAP? Jaki model ubezpieczenia GAP dobrać?

Jakie są właściwości ubezpieczenia GAP?

Ubezpieczenie GAP jest polisą nieobowiązkową, podpisywaną z góry na rok czy parę lat. Znaczy to, iż choćby w ostatnim roku kredytu czy leasingu pojazdu, ubezpieczyciel może wziąć pod uwagę jego cenę, jaka działała w dniu zakupu. Należałoby również wiedzieć, iż ubezpieczenie GAP dotyczy nie jedynie nowych aut, jednak też używanych. Na szansę objęcia ubezpieczeniem ma natomiast wpływ maksymalny wiek samochodu. Sprawy dotyczące maksymalnego wieku samochodu, jaki ma zostać otoczony ubezpieczeniem, można odnaleźć w OWU.

Czemu należałoby kupować ubezpieczenie GAP?

Ubezpieczenie GAP gwarantuje pieniężne wsparcie na wypadek grabieży samochodu lub stwierdzenia poprzez ubezpieczyciela straty całkowitej z AC. Jeśli zdecydujesz się na auto w leasingu czy skorzystasz z kredytu oraz potem samochód np. zostanie ukradziony, to dzięki tejże polisie nie zostaniesz sam z zapłatą rat. Jeśli odpowiednio wybierzesz ubezpieczenie, to uzyskasz środki, dzięki którym będziesz mógł zapłacić własne zobowiązanie względem spółki leasingowej czy banku. Z ubezpieczenia GAP możesz uzyskać też specjalne świadczenia – zależy to od zapisów znajdujących się w umowie.