W jaki sposób zgłosić się do fundacji?

Jeśli potrzebujemy jakiejś pomocy finansowej, to musimy się zgłosić do odpowiedniej fundacji. W Polsce działa naprawdę bardzo dużo fundacji. Przykładem jest chociażby fundacja dla dzieci niepełnosprawnych.

Aby zgłosić nasze dziecko do fundacji należy napisać list, w którym dokładnie zawrzemy wszelkiego rodzaju potrzebne informacje. Musimy zgłosić prośbę o założenie subkonta, w którym będziemy gromadzić wszelkie potrzebne środki z darowizn oraz jeden procent podatku z rozliczenia i adres zwrotny.W  liście także powinniśmy wyjaśnić swoją sytuację. Musimy przedstawić historię choroby naszego dziecka, jego potrzeby, jak i także wszystkie dokumenty świadczące o niepełnosprawności. Warto także napisać, jakie objawy ma dziecko, dlaczego potrzebuje naprawdę pilnej pomocy i opiszmy także naszą sytuację finansową, która nam nie pozwoli na pokrycie samodzielne kosztów. Bardzo ważne jest także to, aby dodać lekarskie zaświadczenie o chorobie dziecka oraz także także zaświadczenie o zarobkach.

Jak widzimy na załączonym obrazku zgłoszenie dziecka do danej fundacji, która pomaga dzieciom nie wiąże się wcale z jego przyjęciem. Niestety, chorych, niepełnosprawnych oraz potrzebujących dzieci jest naprawdę sporo. W przypadku odmowy nie możemy się jednak załamywać. Musimy poszukać wówczas pomocy w innych fundacjach. Możemy także spróbować znaleźć pomoc na zrzutkowych stronach, które bije ostatnio rekordy popularności. Nie jest to komfortowa sytuacja, ponieważ czas nas goni, a nasze dziecko niestety cierpi.