źródło: pixabay.com/TerriC

Wyprawka porodowa do szpitala – co warto zabrać?

Pewnie słyszałaś, że powinnaś przygotować „wyprawkę” z niezbędnymi rzeczami dla noworodka, którą zabierzesz ze sobą do szpitala, gdy dziecko przyjdzie na świat. Co wchodzi w skład wyprawki? Jakie są niektóre niezbędne rzeczy? A co jeśli nie będę rodzić w domu?

 

Ważne jest, aby wszystko, czego potrzebujesz w szpitalu lub centrum porodowym, było gotowe na Twoje przybycie. Obejmuje to odzież, przybory toaletowe i wszelkie przedmioty, które lekarz lub położna może zalecić. Dobrze jest mieć spakowaną torbę szpitalną ze wszystkim, czego możesz potrzebować podczas porodu, a także z rzeczami dla dziecka. Po urodzeniu dziecka personel szpitala zapewni pieluszki, kocyki, śpioszki itp. Jeśli jednak chciałabyś przynieść któryś z tych przedmiotów z domu, poniżej znajdziesz przewodnik po tym, czego będziesz potrzebować w swojej wyprawce do porodu.

 

Tradycyjna wyprawka to zestaw ubranek, kocyków i akcesoriów, w które ubierasz dziecko zaraz po jego narodzinach i zanim pójdzie z Tobą do domu. Jak możesz sobie wyobrazić, różni się to w zależności od szpitala i tradycji. Będziesz miała okazję ograniczyć lub uzupełnić te podstawowe elementy, a niektóre szpitale i tak zapewnią ci ubranka dla dziecka, ale oto podstawowa lista, od której możesz zacząć:

 

-bawełniany kocyk do kołysania

-2-3 kocyki do karmienia (miękkie, lekkie kocyki bez ciekawych wzorów)

-bawełniane poszewki na pieluchy

-Bawełniane skarpetki lub buciki

-Bawełniane czapki (dwie będą lepsze niż jedna)

-Dwa śpiochy/jednorazowe śpiochy

 

Więcej przydatnych porad znajdziejsz na stronie http://momom.pl/