Korzyści z fotowoltaiki

Fotowoltaika to masa korzyści. Przede wszystkim jest to oszczędność na rachunkach oraz do tego ochrona środowiska, ale przede wszystkim niezależność energetyczna. Mamy swój prądu oraz kompletnie nie musimy zwracać uwagi na wciąż rosnące koszty energii elektryczne. Fotowoltaika przyczynia się także do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, a jednocześnie oszczędzamy.

Coraz więcej firm posiada w swojej ofercie fotowoltaikę szeroko rozumianą. Warto jednak podjąć współpracę ze sprawdzoną firmą, a nie z taką, która swoją działalność dopiero rozpoczyna. Im firma dłużej jest na rynku, tym mamy do niej większe zaufanie. Przy takich dużych inwestycjach zaufanie jest niemal kluczowe.

Polega to na niczym innym jak na tym, że nadwyżki energii, której nie zużywamy na bieżąco, oddajemy do sieci i możemy odzyskać ją gdy zajdzie taka potrzeba. Rozliczamy się bezpośrednio z dostawcą energii w półrocznych okresach. Gdy wychodzi, że zużyliśmy tyle sami co wyprodukowaliśmy, to wtedy jedynie ponosimy pewne koszty za obsługę sieci. Jeśli nasza produkcja nie jest już wystarczająca i prąd pobieramy dodatkowo z sieci, to musimy wówczas dopłacić cenę różnicy prądy. Gdy nasza produkcja jest większa od poboru, to nadwyżki możemy po prosty sprzedać. Prąd wyprodukowany przez instalacje PV wykorzystać można do absolutnie wszystkiego. Również do podgrzewania wody. Kolejny atut to fakt, że korzystając z net meteringu nie mamy w zasadzie żadnych strat podczas przesyłu energii elektrycznej. magazyn energii