Dom

Akwarium w mieszkaniu – podstawowe wyposażenie jakie powinno się na nie składać

Akwaria są świetnym dodatkiem do każdego domu. Mogą służyć do dekoracji pomieszczenia, dać coś ciekawego do oglądania i poprawić nastrój, a także dostarczyć rozrywki. Akwarium to doskonały sposób na podkreślenie urody mieszkania.

Poniżej przedstawiamy podstawowe elementy, które muszą znaleźć się w każdym akwarium:

Akwarium

Jest to szklany pojemnik, w którego wnętrzu znajduje się woda i ryby. Istnieją różne rodzaje akwariów, w tym słodkowodne i słonowodne. Wielkość akwarium zależy od tego, jaki rodzaj ryb chcesz trzymać i ile ich będzie w nim mieszkać.

Grzałka

Kolejną rzeczą, którą musisz kupić jest grzałka do akwarium. Pomoże ona utrzymać wodę w stałej temperaturze. Jeśli masz akwarium z rybami tropikalnymi, to użyj grzałki, którą można regulować. Dla ryb zimnowodnych lepiej kupić termostat analogowy z wbudowanym czujnikiem (którego temperatura jest regulowana za pomocą termostatu).

Oświetlenie akwarium

Jest to ważna część każdego akwarium, ponieważ zapewnia niezbędne światło dla twoich ryb, aby się rozwijać. Prawidłowy rodzaj oświetlenia może pomóc utrzymać ryby zdrowe i szczęśliwe, podczas gdy nieprawidłowe lub niewystarczające oświetlenie może spowodować ich stres lub nawet zabić. Upewnij się, że system oświetlenia, który otrzymasz dla swojego zbiornika, jest wyposażony we wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak reflektory i stateczniki, aby działał prawidłowo bez żadnych problemów.

Filtry

Pomagają one utrzymać wodę w czystości, usuwając z niej cząstki zanieczyszczeń za pomocą filtracji mechanicznej (gąbki) lub biologicznej (węgiel aktywny). Zawsze należy kupować filtry, które są kompatybilne z wielkością i rodzajem zbiornika, jaki posiadasz. Do wyboru masz również filtry zewnętrzne, które zawiesza się na zewnątrz zbiornika, lub wewnętrzne, które montuje się wewnątrz.