Co tak naprawdę daje wymiana filtra?

Jeśli nam zależy na tym, aby powietrze w naszym domu było zawsze świeże, to z całą pewnością korzystamy z oczyszczacza powietrza. Musimy jednak pamiętać, że urządzenie oczyszczające prawidłowo działają jedynie wtedy, gdy są serwisowane regularnie. Powiedzmy sobie nieco więcej o filtrach jakimi są filtry Vestfrost.

Musimy wiedzieć, że filtry Vestfrost należy wymieniać regularnie. Dzięki temu uda nam się zapanować nad zanieczyszczonym powietrzem. Warto zainwestować w dobry oczyszczać powietrza. Sprzęt ten usuwa skutecznie zanieczyszczenia takie jak cząsteczki kurzu, smogu oraz także innych substancji niebezpiecznych występujących w pomieszczeniach. Co więcej likwiduje niebezpieczne dla naszego zdrowia grzyby, roztocza oraz także drobnoustroje. Możemy również liczyć na przyjemne zapachy każdego rodzaju, a do tego oczyszcza samo powietrze z alergenów.
Aby spełnić wszystkie powyższe punkty, to elementy kluczowe urządzenia,w  tym także filtr powietrza, muszą być w stu procentach sprawne. Są one odpowiedzialne w sposób bezpośredni za eliminowanie szkodliwych cząsteczek. Wysokiej klasy filtry HEPA są w stanie zatrzymać nawet dziewięćdziesiąt dziewięć procent zanieczyszczeń. Jednak ich wydajność w zasadzie spada z każdym dniem. Im są one bardziej zapchane, tym oczyszczają gorzej powietrze.
Wymianę filtra należy zaplanować raz na rok, dwa lub trzy. Jest to wszystko zależne od zanieczyszczenia powietrza. Im większe zanieczyszczenie, tym filtr należy szybciej wymieniać. Filtry te nie są drogie, a więc nie jest to spory wydatek. Nie żałujmy zatem tego.