Jak powinno wyglądać skuteczne leczenie depresji?

Depresja to choroba, która w ostatnich latach występuje niezwykle często w polskim społeczeństwie. Niestety wiedza na temat tej choroby ciągle jest zbyt niska, dlatego bywa rozpoznawana zbyt późno albo źle leczona.

Główne objawy depresji

Depresja występuje zazwyczaj w reakcji na trudne wydarzenia życiowe. Może to być śmierć małżonka, rozwód, utrata pracy, choroba, samotność czy zadłużenie. Objawia się ona przede wszystkim w postaci obniżonego nastroju. Chory jest smutny, przygnębiony, odczuwa brak energii. Trudno jest mu się zmobilizować do codziennych czynności. Inne objawy to problemy ze snem, zaburzenia apetytu i duża płaczliwość.

Jak należy leczyć depresję?

Leczenie depresji Warszawa zawsze powinno odbywać się pod okiem doświadczonego lekarza psychiatry. Dużym błędem jest korzystanie z leczenia u lekarzy rodzinnych. Zwykle nie mają oni dostatecznej wiedzy i przepisują stare leki, które mają wiele skutków ubocznych. Leczenie depresji Warszawa należy rozpocząć odpowiednio wcześnie. Głównym punktem leczenia będzie przyjmowanie leków antydepresyjnych. Mają one to do siebie, że działają dopiero po około trzech tygodniach. Ponadto u wielu pacjentów pierwszy lek okazuje się być nieskuteczny i trzeba przetestować kolejną terapię. Leczenie depresji Warszawa u lekarza psychiatry zwykle zaczyna się od przeprowadzenia wywiadu na temat objawów oraz występowania innych chorób. W ramach farmakoterapii przepisuje się zwykle leki antydepresyjne, których rolą jest podwyższenie nastroju. Wspomagająco przepisywane są także leki o działaniu uspokajającym oraz nasennym. Aby terapia przyniosła trwały efekt leki antydepresyjne należy przyjmować jeszcze przez kilka miesięcy po ustaniu objawów.