VIRTUAL REALITY W ARCHITEKTURZE

Program do wizualizacji z funkcjami VR

Odpowiedni program do wizualizacji dla architekta będzie się charakteryzował nieco innymi cechami niż z pozoru to samo rozwiązanie dla branży rozrywkowej. Najważniejszą kwestią jest sprawny i szybki silnik renderujący, który przyspieszy i usprawni cały proces przygotowawczy projektu. Jednym najczęściej polecanych rozwiązań jest silnik renderujący revit, z którym kompatybilny jest program Eyecad. Do głównych zalet tego oprogramowania należą między innymi: możliwość wprowadzania wszystkich aktualizacji w czasie rzeczywistym oraz fakt, że materiały posiadają cechy realistyczne, dzięki czemu są bardzo miarodajne, a także zaawansowany edytor tworzenia terenu i jego przekształceń.

Oprogramowanie Eyecad to w pełni profesjonalne narzędzie, które zostało stworzone tak, aby każdy z użytkowników mógł skorzystać na jego intuicyjności i uniwersalności. Zapewnia najlepsze rozwiązania techniczne, możliwość wdrażania w życie innowacyjnych pomysłów, a przy tym pozostaje niezwykle prosty w obsłudze.

Wirtualna rzeczywistość pozwala na zaprezentowanie przyszłemu nabywcy zamysłu odnośnie określonej powierzchni jeszcze przed rozpoczęciem jej kreowania. Dobry program VR jest niezbędnym narzędziem w rękach każdego architekta, który dba o to, aby wychodzić naprzeciw potrzebom klientom i inwestorom. Doświadczenie pokazuje, że możliwość wcześniejszego zobaczenia projektu w jego finalnej wersji bardzo korzystnie wpływa na podjęcie decyzji zakupowych przez klientów i zamawiających.

Aktualnie obserwujemy trend znacznego rozwoju popularności VR w niemalże wszystkich branżach i dziedzinach życia. To właśnie dzięki niemu architektura zyskała nowy wymiar i możliwości na prezentowanie klientom swoich wizji jeszcze przed podjęciem działań.