źródło: pixabay.com/juliettepaccard

Dom

Jak usunąć mrówki?

Niestety, mrówki są jednym z najczęstszych szkodników znajdziesz wewnątrz domu, i bez względu na to, jak bardzo starają się utrzymać je na zewnątrz, znajdą drogę w. Są one również jednymi z najbardziej irytujących szkodników. Najbezpieczniejszą drogą jest po prostu wypędzić je i zapobiec ich powrotowi. 

 

Oto kilka metod na pozbycie się tych uciążliwych insektów:

 

-Umieść jedzenie poza zasięgiem. Staraj się utrzymywać lady, zlewy i stoły czyste od okruchów lub innych źródeł pożywienia.

-Pozbądź się wilgoci, która powoduje, że mrówki przychodzą do Twojego domu. Napraw nieszczelne krany i rury oraz uszczelnij okolice wanny i zlewu.

-Usuń stojącą wodę z wiader, zabawek, doniczek, sprzętu do pielęgnacji trawników i mebli na zewnątrz. Użyj dużej gąbki do wchłonięcia wody z roślin doniczkowych.

-Usuwaj zbędne przedmioty z podwórka. Przycinaj przerośnięte krzewy i unikaj stosów drewna lub liści, w których mogą ukrywać się szkodniki.

-Uszczelniaj pęknięcia wokół okien i drzwi za pomocą sztyftu lub kitu. Reset any luźny pogodowy stripping wokoło drzwi więc powietrze no dostaje w.

-Sprzątnij rozsypany cukier, miód, syrop lub inny słodki płyn (w tym napoje). Są to substancje lepkie, które przyciągają mrówki do kuchennego blatu lub stołu.

Zapraszamy też na stronę http://gardenyard.pl/.