Jaka kawa najlepsza na rozpoczęcie dnia?

Jeden z najbardziej rozpowszechnionych zwyczajów to rozpoczęcie dnia od filiżanki (kubka) kawy. Picie jej pobudza i wprawia w dobry nastrój, ale ważne jest jeszcze, jaka ona jest. Warto rozpocząć dzień z najlepszą kawą, czyli bardzo dobrą pod względem jakości i zgodną z własnymi preferencjami.

Kawa ziarnista – najlepszy wybór

Kawa sprzedawana jest w różnej postaci. Najlepsza dla wielbicieli tego napoju jest ziarnista. Jest najzdrowsza i zapewnia najlepszy aromat i smak. Gdy już wiadomo, jaki rodzaj jest polecany, można zastanawiać się, jaka jest najlepsza kawa ziarnista. Są w sprzedaży marki cenione przez konsumentów. Najlepiej spróbować takich kaw. Ta, która będzie smakować najbardziej, idealnie nada się na rozpoczęcie dnia. Kto lubi wykwintny smak kawy, może wybrać dla siebie opakowanie, które zawiera 100% Arabiki. Region, z jakiego pochodzi, będzie miał wpływ na różnice w smaku. Popularne i cenione są też mieszanki, w których Arabica stanowi większą część.

Espresso czy latte, czyli jak przyrządzić kawę?

Ulubioną kawę trzeba przygotować w ulubiony sposób. Osoby posiadające ekspres ciśnieniowy, mogą zrobić espresso albo kawy z dodatkiem mleka, czyli latte i cappuccino. Pierwszy rodzaj zapewnia największą dawkę energii. To idealny wybór dla ceniących wspaniały, aromatyczny zapach kawy. Cappuccino i latte to delikatniejsze wersje. Można je wybrać, gdy nie tyle chodzi o zyskanie energii, ile o smak. Niektórzy preferują kawę w łagodniejszej postaci. Gdy brak ekspresu, dobrą kawę można przyrządzić samodzielnie. Najważniejsze, by ziarna były świeżo zmielone. Do uzyskanego napoju, dodaje się wybraną ilość mleka i cukru.

Na to, jaka najlepsza kawa ziarnista dla kogo, ma wpływ i to, jak oraz w czym się ją przyrządza. Inna może się spodobać do espresso, inna dla osób preferujących latte. Warto poszukać optymalnej, to oznacza też testowanie różnych, by jak najlepiej zacząć dzień.