Niezbędny przedmiot do rozszerzania diety malucha

Krzesełka do rozszerzania diety dziecka to bardzo przydatny przedmiot w wyprawce malucha. Dla jednych rodziców jest zbędny a dla niektórych bardzo potrzebny. Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Który model wybrać?

Rodzaje krzesełek

Dziecko, które ukończyło 5 miesiąc życia jest gotowe na rozszerzanie diety. Pierwsze zupki, deserki oraz próby samodzielnego jedzenia. Niezbędne w tym czasie jest krzesełko do karmienia. Malec siedzi w wygodnie a rodzic może podawać mu jedzenie.

Możemy wyróżnić trzy podstawowe typy krzesełek do karmienia dzieci:

  • klasyczne- jest to najpopularniejszy wybór. Zajmuje dużo miejsca, ale dzięki temu jest bardzo stabilne. Większość modeli posiada regulowane siedzisko oraz zdejmowaną dużą tackę. To mebel, który często ma wbudowane kółeczka, dzięki nim możemy przesuwać krzesełko w różne miejsca.
  • składane- cechuje się możliwością złożenia, w ten sposób zajmuje bardzo mało miejsca kiedy nie jest użytkowane. Są zdecydowanie bardzo łatwe w przechowywaniu oraz transporcie. Posiadają zdejmowaną tackę, oraz niektóre modele regulowany podnóżek.
  • nadstawka- siedzisko tego modelu mocowane jest na zwykłym krześle. Ze względu na swój niewielki rozmiar łatwo jest przechowywać w szafie lub schowku. Dzięki temu rozwiązaniu maluch może jeść z rodziną przy jednym stole.

Na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od modelu, krzesełko do karmienia musi zagwarantować dziecku bezpieczeństwo. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych części. Konstrukcja to bardzo ważny element, musi być stabilna i solidnie wykonana. Lekkie stelaże, ułatwi nam transport oraz przemieszczanie w mieszkaniu. Siedzisko powinno być wodoodporne, to ważne w celu utrzymania czystości. Bardzo ważny jest trzpień kroczy, to belka która zadba o bezpieczeństwo malucha, aby się nie zsunęło. Krzesełko do karmienia powinno być wyposażone w regulowany podnóżek, jest to ważny element, który wpływa na prawidłową pozycję dziecka podczas spożywania posiłków. Duża tacka powinna mieć wyprofilowane wgłębienie na miseczkę i kubeczek. Ułatwi to naukę samodzielności. Duży wybór krzesełek nie ułatwia wybrania odpowiedniego modelu. Należy się kierować przede wszystkim bezpieczeństwem i wygodą dziecka.