PROJEKTOWANIE W 3D

Przed każdym, kto podejmuje się wyzwania tworzenia projektów w 3D staje wyzwanie – jaki program do tego celu wybrać. Oczywiście najlepszym sposobem na zapoznanie się z jego funkcjonalnościami będzie przetestowanie go w praktyce. Czyli pierwszy wyznacznik – dostęp do darmowego okresu próbnego z możliwością przetestowania wszystkich funkcji.

Codzienna praca projektanta to bezustanne poszukiwanie optymalnych rozwiązań i wdrażanie ich w praktykę. Projektant rozpatruje rozmaite czynniki, które mają wpływ na projekt wnętrz, jak m.in. rozkład pokoi, oświetlenie oraz detale nadające konkretnego stylu wnętrzu, dlatego łatwa obsługa jest istotnym elementem, który powinien być zapewniony przez program do wizualizacji mieszkania.

Projektowanie 3D często skupia się na jednym, konkretnym pomieszczeniu – w tym przypadku omówimy możliwość projektowania pokoju w 3D. Potrzebne są do tego wyspecjalizowane funkcje oraz narzędzia, które umożliwią tworzenie nieszablonowych projektów. Oprócz etapu koncepcyjnego istotny jest etap końcowy, w którym prezentowany jest efekt za pośrednictwem wizualizacji na najwyższym poziomie. Projektowanie pokoju 3D umożliwia dopracowanie każdego szczegółu, a także niesztampowe efekty wizualne pracy. KD Max, poza samym procesem tworzenia, ma wbudowaną funkcję generowanie dokumentacji technicznej, która pozwoli udowodnić, że projekt jest gotowy do realizacji. Program tworzy również automatycznie miarodajną wycenę oraz dokumenty obejmujące niezbędne dane.

Oczywiście nie można dać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o poszukiwanie najlepszego programu do projektowania 3D. Spróbujmy jednak odpowiedzieć na pytanie jaki program do projektowania wnętrz okaże się najlepszym rozwiązaniem dla projektantów. Pamiętajmy, że wiele zależy też od zaawansowania i doświadczenia pracownika, jednak możemy przyjąć, że KD Max to program oferujący uniwersalne i kompleksowe rozwiązania. Niewątpliwie wyróżnia się na rynku, łącząc ze sobą możliwości opracowywania zarówno planów wnętrz, jak i mebli. Taki zabieg pozwala na tworzenie całościowych rozwiązań w jednym programie.