Gdzie uzyskać szybką pomoc drogową na Śląsku?

Jak pokazują statystyki, Śląsk to miejsce najczęstszych stłuczek i wypadków w całej Polsce. Przez gigantyczny ruch drogowy kierowca ciągle narażony jest na jakieś niebezpieczeństwo. Nieoceniona w takich sytuacjach może być pomoc drogowa. Do kogo się zwrócić w razie nagłej potrzeby? 

Wiele firm w regionie

Na szczęście dla kierowców na Śląsku znajduje się mnóstwo firm, które pomagają w nietypowych sytuacjach drogowych. Nie musi to dotyczyć wypadku lub stłuczki – czasami samochód po prostu nie chce odpalić. Firmy mogą udostępnić lawetę lub holowanie. Ceny różnią się w zależności od rzetelności firmy. Lawety najczęściej kosztują w rejonie złotówki za jeden przejechany kilometr. Pomoc drogowa Śląsk może być tańsza w przypadku holowania, nawet o połowę. Zależy czy zamówimy usługę w większym mieście jak Katowice, czy mniejszym typu Tychy.

Jakiej firmy najlepiej szukać?

Po wypadku kierujący raczej nie ma czasu szukać odpowiedniej firmy w Internecie. Dlatego lepiej wyszukać kogoś sprawdzonego z wyprzedzeniem. Najlepiej posłużyć się opiniami w Internecie lub średnią oceną użytkowników. Ważne, żeby firma udostępniała usługi przez 24 godziny na dobę. Przyjazd powinien trwać krócej niż 30 minut. Warto też sprawdzić, czy firma udostępni nam zastępczy samochód, którym bezpiecznie udamy się domu.

Czasami firmy naliczają dodatkowe opłaty, choćby za przejazd nocny. Lepiej zorientować się z wyprzedzeniem w cenach. Nie dajmy się zaskoczyć. Pomoc drogowa Śląsk ma być gwarancją uczciwej usługi, która szybko pomoże nam w niebezpiecznej sytuacji.