Zalety stosowania koron porcelanowych

Ludzie w różnym wieku decydują się obecnie na korony porcelanowe Kraków, ponieważ niosą one za sobą ogrom zalet. Przede wszystkim dzięki takim właśnie koronom można oczywiście poprawić stan ogólny swojego uzębienia, które będzie wyglądało atrakcyjniej i estetyczniej. Jest to bardzo istotne dla osób, które mają problemy z zębami, a raczej z ubytkami w uzębieniu. Wtedy też odczuwa się duży dyskomfort, ludzie mają kompleksy, niechętnie przebywają w większym towarzystwie, więc na pewno warto to jak najszybciej zmienić. Da się to zrobić, przy użyciu specjalnych koron porcelanowych, które montowane są w uzębieniu pacjenta na stałe.

Dopasowanie koron do reszty zębów

Takie korony porcelanowe umiejscowione są na specjalnie wykonanych implantach, które muszą być zamontowane w uzębieniu pacjenta bardzo precyzyjnie, dlatego odpowiada za to stomatolog z dużym doświadczeniem. Atutem koron porcelanowych jest jednak to, że są one bardzo estetyczne, a konkretniej dopasowują się do reszty zębów, np. swoim odcieniem. Osoba z zewnątrz nie będzie miała pojęcia, które zęby są naturalne, a które to korony porcelanowe. Korony są stosowane u pacjentów, którzy borykają się z problemem zniszczonego uzębienia, np. w wyniku atakującej uzębienie próchnicy. Jeśli zęba nie ma, można zamontować wtedy w jego miejsce implant, a na takim implancie bez problemów umiejscowić wybraną przez stomatologa koronę. Cały zabieg jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny dla pacjentów.

Korony porcelanowe – funkcja naturalnych zębów

Osoby zastanawiające się nad przeprowadzeniem takich zabiegów muszą mieć na uwadze fakt, iż korony porcelanowe pełnią funkcję naturalnych zębów. Po pierwsze trudno jest je od nich odróżnić, ponadto posiadają taki sam odcień i kształt, a ponadto nie można ich wyjmować, tak jak ma to miejsce w przypadku ruchomej protezy. W związku z tym nie będzie odczuwało się w jamie ustnej żadnego dyskomfortu związanego z ich użytkowaniem, a na pewno poprawią one wygląd uzębienia i samopoczucie pacjentów.